18 жовтня 2021, 19:07

В'язні Великобританії зможуть взяти участь у міжнародному онлайн-турнірі з шахів

Шахи давно славляться своїми перевагами у збереженні розумової спритності та є справжнім порятунком від нудьги. Тому шахи – ідеальне заняття для в’язнів, обмежених чотирма стінами. Зважаючи на зазначене, учасники кампанії схвально поставилися до рішення Міністерства юстиції Великобританії дозволити ув'язненим конкурувати у змаганні на міжнародному турнірі з шахів за допомогою тюремних комп'ютерів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Написання есе на замовлення у Великобританії хочуть визнати злочином"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Доступ до інтернету суворо обмежений у в'язницях Великобританії, але Міністерство юстиції схвалило рішення надати прямий доступ до мережі ув'язнених з категорії В у в’язниці в Лондоні та категорії Д у відкритій в'язниці у Саффолку для участі у першому Міжконтинентальному онлайн-чемпіонаті з шахів для ув'язнених.

Раніше в’язням частково дозволяли грати проти суперників у шахи в інтернеті. Однак питання безпеки передбачали обмежений доступ до комп’ютерів. У зв’язку з цим раніше офіцери в’язниці та волонтери здійснювали ходи у грі замість учасників-ув’язнених. Оскільки у грі було дозволено усього 10 хвилин для здійснення ходу, цей трудомісткий метод виявився непрактичним, тому в’язні програли всі матчі. Цього разу вони зможуть самостійно керувати своїми ходами у грі на комп’ютерах.

Збірна Англії, яка складається з чотирьох осіб-членів тюремних шахових клубів, була організована британською благодійною організацією «Шахи в школах та громадах» (CSC). Благодійна організація співпрацює з тюремною владою та постачальником технологій Novus для створення безпечної гри.

У межах дводенного заходу, який розпочнеться цього тижня, збірна Англії долучить ув’язнених із в’язниць 31 країни, включаючи США, Росію, Хорватію, Португалію, Тринідад і Тобаго. Турнір відбуватиметься під егідою Міжнародної шахової федерації.

Представник Міністерства юстиції підтвердив, що це був перший випадок, коли в’язням дозволяли брати участь в онлайн-конкурсі. Це відбувається, оскільки шахи наразі є дуже популярними, частково завдяки відомому серіалу Netflix «Гамбіт королеви».

Координатор в'язниць CSC Пітер Салліван, який понад три роки керує шаховим клубом у в’язниці HMP Wandsworth, тренував збірну Англії. Капітаном шахового клубу є виконавчий директор CSC Малкольм Пейн. Він повідомив, що мета благодійної організації полягала у створенні шахового клубу в кожній в’язниці та установі для молодих злочинців.

Малкольм Пейн зазначив: «Шахи прищеплюють розумову самодисципліну, вміння вирішувати проблеми та здатність зосереджуватися. Це позитивно впливає на поведінку, оскільки позбавляє від нудьги та стало рятувальним колом для деяких в’язнів під час карантину. У в’язниці в Уондсворті цілими днями грають у шахи. Деяким в’язням це полегшило ізоляцію, яку вони відчували всередині, отримавши можливість насолоджуватися спільною діяльністю з іншими в’язнями, яка долає всі мовні та культурні бар’єри».

Щодо міжнародних змагань Пейн зауважив: «Наша команда готувалася пів року. Гравці дуже вмотивовані та схвильовані перспективою зіграти з росіянами. Якщо ми дійдемо до фіналу, нам залишається сподіватися, що інтернет-з'єднання зможе витримати гру».

Від ув’язненого до майстра з шахів

Найвідомішим в'язнем, який грав у шахи, був засуджений вбивця Клод Бладгуд. Він отримав би право на чемпіонат США, якби не відбував довічне ув'язнення за вбивство своєї матері. Бладгуд грав у матчах Федерації шахів Сполучених Штатів, зігравши тисячі партій проти в’язнів, майже всі з яких він виграв. Його успіх проти гравців, багатьох з яких він сам навчав, забезпечив йому один з найвищих рейтингів серед гравців у шахи в США. Він також є автором шахової книжки на тему незвичайного та агресивного шахового відкриття під назвою «Тактичний граб».

Правозахисник Натан Шаранський, який виступав за право євреїв емігрувати з Радянського Союзу в Ізраїль, був засуджений у 1977 р. у Росії за сфабрикованим звинуваченням у шпигунстві на користь американців. Шаховий вундеркінд провів у в'язниці 9 років, половину цього часу він перебував в окремій камері. Понад 400 днів він був зачинений у штрафному ізоляторі, де йому було заборонено читати або писати. Він грав у шахи уявно, у своїй голові, граючи за обидві сторони, щоб бути здоровим. «Тисячі ігор… Я виграв їх усі», – зазначив в’язень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати