ПЕРЕКЛАД
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
31 березня – Всесвітній день резервного копіювання, і це привід нагадати вам про важливість резервного копіювання документів, фотографій та інших даних, які ми збираємо на комп’ютерах або смартфонах.
Навіщо створювати резервні копії? «Це один з кращих і основних способів захисту даних та інформації від втрати або знищення», – йдеться в офіційному прес-релізі уряду Республіки Польща. І це, мабуть, найкраще пояснення. Часто резервні копії – єдиний спосіб відновити випадково видалені дані або дані, втрачені через пошкодження диска.
Ми можемо зберігати резервні копії на фізичному носії або в хмарі. У першому випадку мова йде про зовнішні накопичувачах або USB. На жаль, фізичні носії схильні до тих же загроз, що і диск, на якому ми зберігаємо вихідні файли: вони схильні до пошкоджень і можуть бути атаковані шкідливими програмами.
Через це хмарні рішення, «що дозволяють зберігати файли в середовищі, захищеному постачальником (в інтернеті)», стають все більш популярними.
Безпечне резервне копіювання в хмару
Щоб мати можливість зберігати дані в хмарі, досить вибрати одну з послуг цього типу і використовувати її через вебсайт або додаток. Найпопулярнішими сервісами цього типу є Google Drive, OneDrive і iCloud.
Ці «віртуальні» диски пропонують вільний простір, тому ми можемо легко створювати резервні копії найбільш важливих файлів і отримувати до них доступ з будь-якого пристрою, наприклад, зі смартфона. Телефони все частіше зберігають дані переважно в хмарі, що ще більше полегшує синхронізацію файлів при заміні смартфона.
«Автоматизація процесу резервного копіювання, простота доступу незалежно від місця розташування і безпеки – це переваги, які переконують підприємців і цінуються співробітниками», – пояснив Марек Загорські, уповноважений представник уряду з кібербезпеки, описуючи хмарні сервіси.
Він також додав, що як зберігання даних в хмарі, так і на фізичних носіях має свої переваги так недоліки, тому варто більш детально вивчити тему, щоб вибрати краще рішення для себе.
Про що ще варто пам’ятати?
Уряд також нагадує про такі моменти, пов’язані з резервним копіюванням:
- Створення резервних копій – це тільки половина справи. Ви повинні впевнитися, що ваші копії правильні і придатні для використання. Тому варто періодично перевіряти, чи правильно працюють копії.
- При відновленні системи з резервної копії – перед її повторним використанням – рекомендовано встановити останні виправлення та оновлення безпеки.
- При використанні хмарних рішень уважно ознайомтеся з політикою і перевірте репутацію постачальника. Переконайтеся, що він відповідає вашим вимогам, наприклад, чи підтримує він сувору автентифікацію, таку як двоетапна перевірка.
Джерело