Дані відносно робочої сили Агенства з працевлаштування Otto Work Force показують, що, незважаючи на пандемію, кількість пропозицій щодо роботи за кордоном зросла. Наприклад, в Нідерландах у агентства зараз на 20% більше пропозицій про роботу, ніж рік тому - особливо для працівників логістики та електронної комерції, пише Rzeczpospolita. Агентства з працевлаштування фіксують двозначне збільшення числа людей, які бажають працювати за кордоном. Більшості з них пропонується піти через втрату роботи внаслідок коронавірусу, в тому числі через тимчасове закриття компанії в Польщі або зниження заробітної плати, - пише «Rzeczpospolita». Опитування Агентства з працевлаштування Otto Work Force показує, що кожна третя людина, яка хоче поїхати на роботу за кордон, була звільнена через пандемію.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Агентство опитало більше 500 чоловік із числа тих, хто відгукнувся на його пропозиції про роботу за кордоном у травні і червні, запитуючи про їхню історію працевлаштування, плани поїздок і причини пошуку роботи на Заході. Найбільш часто згадуваним аргументом є більш висока заробітна плата (77%), але для багатьох людей додатковим мотивом у даний час є погіршення економічної ситуації. Заробітна плата в західних країнах, як і раніше, приблизно в три рази вище, ніж в Польщі, і їх привабливість підвищується за рахунок курсу євро, який виріс під час пандемії (хоча останнім часом він почав падати). Більш висока заробітна плата на Заході була головною причиною економічної еміграції впродовж багатьох років.
Отже, зростання заробітної плати і хороша економічна ситуація на польському ринку праці в останні роки обмежували бажання виїхати за кордон.
Робота за кордоном. Зростання числа бажаючих поляків. Як говорить «Rz» керуючий директор Otto Work Force Патріша Ліневич, нестабільна ситуація на польському ринку значно підвищує інтерес до роботи за кордоном. «За нашими оцінками, зараз майже 30% готові піти на сезонну роботу. Це більше, ніж у попередньому році», - підкреслив він.
Поляки найохочіше працюють за кордоном в Німеччині, Нідерландах та Норвегії. «Менше людей бажають поїхати до Великобританії, яка через Brexit перестала бути першим пунктом призначення для економічної міграції», - повідомляє Rzeczpospolita.
Анджей Кубішак, заступник директора Польського економічного інституту, прогнозує, що економічна криза виштовхне людей із Польщі. Наголошується, що перша хвиля пандемії найбільше торкнулася молодих працівників, які також є найбільш мобільними і найменш прив'язаними до місця свого проживання. Багато з них можуть спілкуватися іноземною мовою, а деякі також мають досвід роботи за кордоном.
У результаті компанії, які в даний час розраховують на повернення «ринку роботодавців», можуть бути розчаровані - тим більше, що демографічні зміни скорочують пропозицію кандидатів на роботу. Фактичний масштаб еміграції буде залежати від того, чи наступить друга хвиля пандемії, тому що це зупинить плани від'їзду.
Джерела