В процедурі ліквідації Банк не має права самостійно списувати заборгованість з рахунку боржника, відкритого в цьому Банку, оскільки це призводить до порушення порядку черговості задоволення вимог кредиторів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.
Читайте також: "Розпорядник повинен надавати публічну інформацію на запит, – ВС".
Так, Верховний Суд у своїй постанові від 21 березня 2018 р. у справі №909/992/15 вказав, що, згідно з приписами ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею.
ВС погодився з висновком господарських судів попередніх інстанцій про те, що дії Банку щодо самостійного перерахування коштів з рахунку товариства-банкрута в погашення заборгованості за договором є такими, що були здійснені без дотримання порядку черговості задоволення вимог кредиторів, як це передбачено положеннями ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Порушення кредитором, який є банківською установою, вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо черговості розподілу коштів між кредиторами боржника є підставою для прийняття господарським судом окремої ухвали.
Нагадаємо, ВС оприлюднив постанову щодо ставки судового збору у справі про банкрутство.