15 липня 2015, 12:21

ВРЮ перевірить, чи не пов’язані заяви суддів про звільнення із намаганням уникнути відповідальності

Прес-служба Вищої ради юстиції

Секція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад під час засідання 14 липня 2015 р. рекомендувала відкласти розгляд питань про звільнення 67 суддів з посад за загальними обставинами  через наявність стосовно них у Вищій раді юстиції та Вищій кваліфікаційній комісії суддів України дисциплінарних проваджень, висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, повідомляє прес-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Більшість із цих матеріалів стосувалася суддів, які не досягли граничного строку перебування на посаді судді (65 років) і стосовно яких є ще не досліджені скарги у ВРЮ та ВККСУ, – пояснив Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк. – Зараз у  нас є можливість перевірити ці скарги і з’ясувати, чи не пов’язане подання заяв із намаганням суддів уникнути притягнення до відповідальності».

Загалом на розгляд секції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад було винесено 197 матеріалів стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме: у відставку, за станом здоров’я, за власним бажанням, у зв’язку із досягненням 65-річного віку.

Секція рекомендувала Вищій раді юстиції ухвалити рішення про внесення подання про звільнення з посад за загальними обставинами 116 суддів, з них 89 – у відставку, 22 – у зв’язку із поданням заяви про звільнення за власним бажанням, 4 – у зв’язку із досягненням 65-річного віку.

Як повідомив за результатами засідання Голова Вищої ради юстиції, секція також ухвалила висновок залишити без розгляду ще 13 заяв суддів про звільнення з посади за загальними обставинами через відкликання суддями заяв про звільнення.

«Останнім часом ми спостерігаємо збільшення відкликання суддями заяв про звільнення з посад за загальними обставинами», – повідомив Ігор Бенедисюк, зауваживши, що пов’язує цю тенденцію зі змінами в пенсійному забезпеченні судді. 

За результатами дисциплінарної секції ухвалено висновки рекомендувати  Вищій раді юстиції  прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно 18 суддів.

«Попри те, що в результаті проведених перевірок було констатовано ознаки дисциплінарних порушень, що полягали в порушенні строків розгляду справ, невчасному виготовленні повних текстів судових рішень, безпідставній відмові у відкритті касаційних проваджень, порушенні строків призначення справи до розгляду, тривалому затриманні руху апеляційної скарги тощо, дисциплінарна секція ухвалила висновки рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи через сплив строків притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, а в окремих випадках – через притягнення до дисциплінарної відповідальності за тих самих обставин за скаргою того ж заявника Вищою кваліфікаційною комісією суддів України», – пояснив Голова Вищої ради юстиції.

Зауважимо, наразі Вища рада юстиції розглядає матеріали, що накопичилися у секретаріаті ВРЮ до ухвалення Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати