03 лютого 2021, 11:47

ВРУ ухвалила зміни до Господарського кодексу щодо ТОВ та ТДВ в частині вимог до статутів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято Закон №3497 "Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Власник будівлі автоматично отримуватиме право на земельну ділянку - ухвалено закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом усунуто існуючу колізію між Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і Господарським кодексом в частині обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ, яка полягає в тому, що у Господарському кодексі міститься вимога щодо зазначення в установчих документах вказаних товариств частки учасників товариств у його статутному капіталі, а у Законі України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальності» її немає.

Законом виключено з ч. ч. 3, 4 ст. 80 Господарського кодексу положення про визначення в установчих документах вказаних товариств розміру часток учасників у статутних капіталах.

Законом ч. 4 ст. 82 Господарського кодексу викладено у новій редакції, згідно з якою «перелік відомостей, що повинні міститись у статуті товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю, визначається виключно Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Статут товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю може також містити інші відомості, що не суперечать цьому Кодексу.

Юристи зазначили, що прийнятий законопроект істотно полегшить життя українському бізнесу, зменшить кількість конфліктів з державними реєстраторами та сприятиме подальшому утвердженню принципу правової визначності в підприємницькій діяльності. Сподіваємось, що підтримка депутатами прогресивного законопроекту №3497 на одному з перших в цьому році пленарних засідань стане фундаментом для подальших позитивних зрушень у вітчизняному корпоративному законодавстві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати