17 жовтня 2019, 12:07

ВРУ ухвалила закон щодо викривачів корупції

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону №1010 "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції", розроблений з метою визначення правового статусу викривачів - осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, встановлення прав, гарантій та механізмів захисту таких осіб та прирівняних до них осіб. "За" проголосували 252 народні депутати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада призначила свого постійного представника у КСУ".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законом вносяться зміни до Закону України "Про запобігання корупції" стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту; забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію; унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення; забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Реалізація Закону потребуватиме видатків з Державного бюджету України, спрямованих на фінансування заходів щодо забезпечення дотримання прав та гарантій безпеки викривачів та виплату компенсацій викривачам. Джерела надходження - кошти, що надходять від відшкодування збитків державі, від сплати санкцій (штрафів тощо), що застосовуються за рішеннями (вироками) судів, прийнятими за результатами розгляду судових справ, предметом розгляду в яких є вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, у яких показання викривача (викривачів) містять важливу інформацію для притягнення винної особи до відповідальності.

Додатковим джерелом фінансування заходів щодо забезпечення безпеки викривачів та виплату компенсацій викривачам може стати скорочення видатків на утримання правоохоронних органів у зв'язку з тим, що завдяки ефективному законодавчому регулюванню діяльності викривачів корупції очікується зменшення кількості корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також зменшення обсягу навантаження на правоохоронні органи, спричинене виконанням викривачами частини роботи з пошуку інформації про можливі корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Нагадаємо, Президент ініціює запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОПів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати