Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 2 липня 2019 р. оголошено конкурс на зайняття 505 вакантних посад суддів у місцевих загальних судах. За умовами конкурсу участь у ньому можуть взяти особи, які на день подання документів перебувають у резерві на заміщення вакантних посад суддів місцевих загальних судів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Зміни до закону про ВАКС: спільна заява НАБУ і САП".
Про це повідомляє прес-служба ВРП.
У рішенні Ради суддів України від 5 липня 2019 р. №35 "Щодо виконання рішень з’їздів суддів України з питань визначення потреб кадрового забезпечення судів" зазначено, що оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів місцевого суду лише для кандидатів на посаду судді без надання такої можливості суддям, які впродовж тривалого часу сумлінно виконують свої повноваження, є несправедливим і порушує право суддів на переведення.
Крім того, 11 липня 2019 р. до ВРП надійшло звернення від 188 суддів місцевих судів України, у якому зазначено, що конкурс, оголошений 2 липня 2019 р. лише для кандидатів на посаду судді, суперечить вимогам ст. 79 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та порушує права суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду за результатами іспитів, складених у межах процедури кваліфікаційного оцінювання.
"Ч. 8 ст. 79 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на зайняття вакантних посад суддів місцевого суду на основі рейтингу кандидатів на посаду судді та суддів, які виявили намір бути переведеними до іншого місцевого суду, за результатами кваліфікаційних іспитів, складених у межах процедури добору суддів чи в межах процедури кваліфікаційного оцінювання відповідно.
Згідно із ч. 5 ст. 48 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", незалежність судді забезпечується, зокрема, особливим порядком його призначення. Переведення судді до іншого суду у порядку, передбаченому ст. 82 цього Закону, безсумнівно є формою призначення особи, яка має статус судді, на відповідну штатну суддівську посаду.
Відповідно до Рекомендацій щодо ефективного впровадження Основних принципів щодо незалежності судових органів (прийняті резолюцією Економічної та соціальної Ради ООН 1989/60 та схвалені резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 44/162 від 15 грудня 1989 р.), впроваджуючи Основні принципи в частині надання відповідних засобів, які давали б змогу судовим органам належним чином виконувати свої функції; гарантування законом терміну повноважень суддів, їх незалежності, безпеки, відповідної винагороди, умов служби, пенсії й віку виходу на пенсію, держава має звернути особливу увагу на необхідність надання певних ресурсів, потрібних для функціонування судової системи, враховуючи призначення достатньої для рівня завантаженості справами кількості суддів, забезпечення судів необхідним персоналом та обладнанням та надання суддям гідного рівня особистої безпеки, пенсійного забезпечення та заробітної плати", - зазначили у ВРП.
Як зазначається, ВРП, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", звернулася до ВККС щодо необхідності забезпечення під час проведення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів місцевих судів рівних можливостей для кандидатів на посаду судді, включених до резерву, та суддів, які виявили намір бути переведеними до іншого місцевого суду, за результатами іспитів із дотриманням в межах поточного конкурсу ч. 8 ст. 79 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" шляхом невідкладного оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад суддів місцевих судів для суддів, які виявили намір бути переведеними до іншого суду.
Нагадаємо, ВРП ухвалила рішення про переведення 16-и суддів.