17 вересня 2021, 12:09

ВРП зможе відряджати суддів до апеляційних судів до завершення ВККС конкурсу, оголошеного у 2019 році

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо відрядження суддів з метою забезпечення здійснення правосуддя та усунення загрози припинення роботи апеляційних судів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РСУ пропонує удосконалити процедуру щодо виборів членів Етичної ради"

Підстава розроблення проєкту Закону

9 серпня 2019 року Вищою кваліфікаційною комісією України оголошено конкурс на зайняття 346 посад суддів апеляційних судів. Розпочато прийом документів від кандидатів. 

7 листопада 2019 року достроково припинено повноваження всіх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Як наслідок всі оголошені та незавершені ВККСУ конкурси фактично зупинилися до невизначеної дати, у тому числі зупинено конкурс на зайняття посад суддів апеляційних судів.

Починаючи з листопада 2019 року будь-який добір суддів та заміщення вакантних посад через відсутність повноважного складу ВККСУ не здійснюється, що суттєво ускладнює ситуацію в судовій системі.

За різними оцінками, сформувати повноважний склад ВККСУ можливо буде не раніше грудня 2021 року. У той же час, завершення конкурсу на зайняття 346 посад суддів апеляційних судів, оголошеного 9 серпня 2019 року, за прогнозами Секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може зайняти до 9 місяців.

Що пропонується?

Проєктом Закону № 6049 від 14.09.2021 пропонується тимчасово, до дня завершення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеного 9 серпня 2019 року, наділити Вищу раду правосуддя повноваженнями здійснювати відрядження суддів місцевого, апеляційного суду або Верховного Суду до апеляційного суду тієї самої спеціалізації строком на 1 рік.

Відрядження буде здійснюватися Вищою радою правосуддя у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному апеляційному суді, загрозою припинення роботи апеляційного суду у зв’язку з надзвичайними обставинами, за рішенням Вищої ради правосуддя та за згодою відповідного судді.

Встановлюються підстави для дострокового припинення відрядження, для продовження відрядження, особливості отримання відрядженим суддею суддівської винагороди. 

У тому разі якщо Вища рада правосуддя стане неповноважною внаслідок відсутності достатньої кількості її членів, відповідні повноваження пропонується надати Раді суддів України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати