07 квітня 2021, 10:43

ВРП затвердила рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя спільно із Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) розробила уніфіковані рекомендації для всіх судів України щодо безпечної роботи в умовах карантину. Відповідне рішення ухвалено ВРП на засіданні 1 квітня 2021 року, повідомляє прес-служба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Солом’янському райсуді міста Києва діють карантинні обмеження"

Рекомендації розділені на 3 блоки: 

  1. Щодо доступу до правосуддя в умовах карантину
  2. Щодо організації робочого процесу в умовах карантину
  3. Щодо організації протиепідемічних заходів у приміщенні та на робочому місці

Згідно з рекомендаціями, судові засідання за можливості необхідно проводити в онлайн-режимі, при цьому треба проводити онлайн-трансляцію засідання та/або негайно після засідання розміщувати відеозапис засідання у відкритому доступі.

У разі якщо від учасника судового провадження надійшла заява взяти участь у засіданні у приміщенні суду, слід забезпечити розгляд справи в його присутності.

Для зменшення кількості присутніх у залі судових засідань за можливості слід проводити судові засідання у режимі відеоконференції в межах приміщення одного суду шляхом трансляції між різними залами.

Відкладення розгляду справи можливе лише у крайньому разі, лише коли його проведення з використанням електронних засобів зв’язку неможливе через процедурні та технічні причини.

Необхідно припинити проведення круглих столів, семінарів, днів відкритих дверей тощо - рекомендується всі вказані заходи проводити в онлайн-режимі.

За можливості слід здійснювати розгляд справ без участі сторін.

На час дії карантину слід організувати гнучкий графік роботи суддів та працівників апаратів судів. Розглянути систему ротації (частина персоналу працює віддалено, інша – уприміщеннях суду).

Також рекомендації містять відповідні санітарно-гігієнічні умови, зокрема - забезпечення суддів та працівників апаратів судів засобами індивідуального захисту із розрахунку одна захисна маска на три години роботи.

Завантажити рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати