21 квітня 2021, 15:33

ВРП презентувала рекомендації судам щодо безпечної роботи в умовах карантину

Пресслужба ВРП

21 квітня 2021 року Вища рада правосуддя (далі – ВРП) провела брифінг задля презентації уніфікованих рекомендації для всіх судів України щодо безпечної роботи в умовах карантину (далі – рекомендації). Рекомендації були розроблені ВРП спільно із Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України. Документ стосується доступу до правосуддя, організації робочого процесу, протиепідемічних заходів у приміщенні та на робочому місці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ВРП затвердила рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину

Про це повідомляє пресслужба ВРП. 

Брифінг розпочав заступник голови Консультативної місії ЄС (далі – КМЄС) Фредерік Веслау. За його словами, короновірусна інфекція завдала значної шкоди усім сферам нашого життя, правосуддя – не є виключенням. «Не зважаючи на заходи протидії та вакцинацію, увесь світ ще буде певний час жити в умовах карантину. Жити в умовах карантину – значить адекватно реагувати на загрозу, але при цьому забезпечувати безперебійну роботу судів. Від самого початку пандемії КМЄС прийняла рішення надати ресурси для забезпечення такої роботи. Результат взаємодії із судовими органам та органами охорони здоров’я трансформувався у підготовку Рекомендацій, які допоможуть створити баланс між процесуальними діями та захистом працівників судів і громадян від коронавірусу», – заявив спікер.

Презентував Рекомендації в.о. Голови ВРП Олексій Маловацький.

врп

Рекомендації мають 3 розділи:

  1. здійснення правосуддя в умовах карантину;
  2. здійснення робочого процесу в умовах карантину;
  3. організація протиепідеміологічних заходів у приміщені та на робочому місці суддів.

«Втім із виконанням певних рекомендацій можуть виникнути складнощі. Так, максимальне забезпечення судових засідань у режимі онлайн не завжди можливе через недостатній рівень фінансового та технічного забезпечення судів. Проте ВРП та Уряд має максимально сприяти діджиталізації судів, адже питання доступу до правосуддя не є суто судовим», – прокоментував в.о. Голови ВРП.

Про досвід протидії епідемії та забезпечення правосуддя в Італії розповів Франческо Флорід, суддя італійського суду. За його словами, ще до початку пандемії судова система Італії не була бездоганною, а на засіданнях було постійно багато людей. «З початку пандемії ми зупинили всі судові засідання, проте це не могло довго тривати і влітку 2020 року судові органи відновили свою діяльність з карантинними обмеженнями», – сказав спікер.

Єва Катінка Шмідт, Голова відділу правосуддя та громадянських свобод Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, коментуючи Рекомендації, зазначила, що початок пандемії став загрозою для справедливого правосуддя, а деякі суди вживали надмірних заходів, що порушувало принцип публічності при здійсненні правосуддя. Рекомендації містять поради по забезпеченню судами відеотрансляцій судових засідань, що становлять значний громадський інтерес.

Представники ВООЗ Юлія Дробаха та Амая Артескоз, коментуючи Рекомендації, відзначили, що головною метою  є збереження життя та здоров’я людей при максимальній мінімізації коронавірусу.  

Голова КАС ВС Михайло Смокович подякував розробникам Рекомендацій та заявив, що вони забезпечать право на життя і здоров’я та право на доступ до правосуддя. Частина рекомендації вже виконуються Верховним Судом, а робота апарату організована таким чином, що обмеження, пов’язані із пандемією, не вплинули на надходження процесуальних документів по справах.  

Т.в.о. Голови ДСА Людмила Гізатуліна, коментуючи виконання Рекомендації, поскаржилася на тотальне недофінансування судової системи, що становить значну загрозу забезпеченню належної протиепідеміологічної безпеки. Втім значну підтримку судова система отримала від міжнародних проєктів, таких як: «Pravo-Justice», українсько-канадський проєкт «Підтримка судової реформи» та інші.

Підтримку запровадженню таких Рекомендацій також висловили Голова РСУ, Голова ЦГЗ МОЗ та Голова НААУ.

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати