25 листопада 2020, 18:00

ВРП підтримує удосконалення механізму розгляду та врахування консультативних висновків Ради

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організаційно-правового регулювання взаємодії окремих органів державної влади", реєстр. № 3588.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суддю Центрального райсуду міста Миколаєва тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Зокрема, проєктом закону пропонується у Законі України "Про Регламент Верховної Ради України" встановити, що Кожен законопроєкт з питань утворення, реорганізації, ліквідації та функціонування судів, судоустрою і статусу суддів після його реєстрації не пізніше як у п’ятиденний строк, а визначений як невідкладний – у день його реєстрації направляється до Вищої ради правосуддя для надання консультативного висновку. Також передбачається, що до висновку головного комітету, серед іншого, має додаватися консультативний висновок ВРП, якщо законопроєкт стосується вказаних питань. Головний комітет має розглядати такі законопроєкти за обов’язковою участю представника ВРП, який доповідає наданий Радою консультативний висновок.

Так, ВРП у консультативному висновку до законопроєкту № 3588 підтримує ідею нормативного закріплення у Законі України "Про Регламент Верховної Ради України" порядку опрацювання законопроєктів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів та обов’язкового врахування консультативних висновків.

Водночас ВРП вважає неприйнятною норму про створення спеціального органу для підготовки висновків – Комісії по взаємодії ВРП з органами державної влади із питань утворення, реорганізації, ліквідації та функціонування судів, судоустрою і статусу суддів.

У статті 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" закріплений обов’язок ВРП надавати обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроєктів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів. У структурі секретаріату Вищої ради правосуддя функціонує правове управління, одним із підрозділів якого є відділ нормативно-правової роботи та підготовки проектів консультативних висновків, який розробляє та здійснює експертизу проєктів нормативно-правових актів, підготовку проєктів консультативних висновків. Підготовлені правовим управлінням проєкти консультативних висновків передаються на розгляд членам Ради, і вони ухвалюють відповідне рішення – затверджують консультативний висновок ВРП.

Водночас Рада наголошує: Регламент Верховної Ради України та Закон України "Про комітети Верховної Ради України" має містити чіткий порядок розгляду та врахування консультативних висновків Ради.

"Варто зазначити, що ВРП неодноразово зверталась до комітетів Верховної Ради України та наголошувала на потребі посилення взаємодії між ВРП та ВРУ в частині забезпечення обов’язковості врахування висновків Ради під час розгляду тематичних законопроєктів. Рада також надавала власні пропозиції щодо внесення змін до Регламенту Верховної Ради України та Закону України "Про комітети Верховної Ради України", якими передбачається порядок надсилання до ВРП профільним парламентським комітетом проєктів законів, що регулюють питання судоустрою і статусу суддів", - ідеться у повідомленнію

Вища рада правосуддя підтримує законопроєкт № 3588 за умови його доопрацювання та врахування зауважень і пропозицій.

Нагадаємо, Президент підтримав подання ВРП про призначення семи суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати