10 червня 2020, 15:54

ВРП активізувала роботу щодо визначення оптимальної кількості суддів у судах

Прес-служба ВРП

У Вищій раді правосуддя відбулося засідання робочої групи, утвореної для опрацювання питань щодо погодження кількості суддів у судах України. Учасники засідання обговорили результати оцінювання середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП роз'яснила рішення щодо подання про призначення на посаду судді Дніпровського районного суду".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Так, відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" за поданням Державної судової адміністрації України ВРП погоджує кількість суддів у суді та затверджує нормативи кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів.

Зазначається, що упродовж 2019 року ДСА України та Рада суддів України за підтримки Програми USAID "Нове правосуддя" проводили дослідження щодо оцінювання середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження суддів. За результатами дослідження підготовлено звіт, який і став предметом обговорення на засіданні.

Також Голова ВРП Андрій Овсієнко наголосив, що до консолідованого процесу визначення середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження суддів мають бути залучені усі зацікавлені сторони, щоб у подальшому ці коефіцієнти слугувати "відправною точкою" при погодженні кількості суддів у кожному конкретному суді з урахуванням юрисдикції суду та категорій справ, що розглядаються.

Таким чином, за результатами обговорення присутні дійшли згоди щодо необхідності здійснення Програмою USAID "Нове правосуддя" перерахунку показників середньої тривалості судових справ за їх категоріями та коефіцієнтів складності справ. Наголошувалося на потребі затвердження Радою суддів України коефіцієнтів складності справ та визначення Державною судовою адміністрацією України за погодженням з Вищою радою правосуддя кількості суддів з урахуванням актуального судового навантаження.

Нагадаємо, ВРП ухвалила рішення внести Президентові подання про призначення трьох суддів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати