05 березня 2021, 12:45

Восьмий ААС зобов’язав підприємство-забруднювач виконати припис Держекоінспекції

Прес-служба 8ААС

Восьмий ААС скасував рішення Львівського ОАС та визнав правомірним складений за результатами перевірки ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» припис Державної екологічної інспекції у Вінницькій області (далі – відповідач) №751/05 від 24.02.2020.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "8ААС звернувся до ВРП через недофінансування суду"

Про це повідомляє прес-служба 8ААС.

АТ «ДТЕК Західенерго» (далі – позивач) оскаржувало дії відповідача щодо проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) та зверталося з проханням скасувати складений за його результатами припис. На переконання позивача, оскаржуваний припис є незаконним з огляду на те, що перевірка здійснювалась протиправно та з перевищенням повноважень контролюючого державного органу. Крім того, на думку позивача, акт за підсумками перевірки не містить інформації про вчинення позивачем системних порушень норм природоохоронного законодавства. Рішенням Львівського ОАС від 06.10.2020 позов було задоволено повністю.

Однак апеляційний суд дійшов до переконання, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з огляду на таке:

  • відповідач при здійсненні перевірки дотримався вимог законодавства щодо її проведення, а отже його дії є правомірними.

Підставою для проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства було доручення Прем’єр-міністра України, що відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» є законною та обов’язковою до виконання підставою для здійснення позапланових заходів  державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єкта господарювання. Крім того, суб’єкт господарювання після ознайомлення з наказом та направленням на проведення позапланової перевірки зауважень не висловлював та допустив відповідача на підприємство.

  • детальний аналіз кожного з пунктів оскаржуваного припису свідчить про серйозність та реальність порушень, наявність яких було встановлено під час проведення перевірки.

Згідно з оскаржуваним приписом, ВП «Ладижинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» зобов’язане, зокрема, вжити заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельну ділянку, яка зазнала засмічення; здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів; забезпечити встановлення контейнерів для роздільного збирання відходів; ліквідувати на території основного проммайданчика у м. Ладижин засмічення виробничими відходами (шлак паливний IV класу небезпеки).

 

Постанова у справі №380/3873/20 від 15 лютого 2021 року доступна у ЄДРСР за цим посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати