05 червня 2020, 17:38

ВОІВ представляє послугу цифрової дактилоскопії: докази існування інтелектуальних активів

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

«У високо динамічній глобальній економіці, де цінність все більше залежить від людської діяльності, що забезпечується цифровими технологіями і великими даними, дуже важливо мати можливість довести, що ви володіли цифровими файлами свого інтелектуального активу. WIPO PROOF допомагає новаторам і творцям краще захищати свої цифрові розробки і являє собою значний крок у розширенні набору послуг ВОІВ, що відповідають вимогам цифрової економіки»Генеральний директор ВОІС Френсіс Гаррі


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) 27 травня 2020 р запустила нову бізнес-послугу онлайн - WIPO PROOF, - яка надає захищені докази існування в будь-який момент часу будь-якого цифрового файлу, включаючи набори даних, у будь-якому форматі. Доказ ВОІВ доповнює існуючі системи Організації в області інтелектуальної власності (ІВ), допомагаючи новаторам і творцям здійснювати дії, що піддаються перевірці, для захисту багатьох результатів їх роботи на шляху від концепції до розробки і комерціалізації.

Інноваційна та творча діяльність у сучасному світі, який все більше оцифровується, часто носить глобальний і спільний характер, створюючи широкий спектр файлів даних, що містять цінний контент, який може легко стати жертвою неправомірного використання або привласнення. Цей контент може варіюватися від комерційних секретів до сценаріїв, музичних партитур та інших творчих робіт, до результатів досліджень, великих наборів даних, алгоритмів штучного інтелекту або будь-якого ділового запису. Всі вони мають розглядатися як інтелектуальні активи і повинні бути незалежно і надійно задокументовані на кожному етапі розробки, незалежно від того, чи стануть вони в кінцевому підсумку офіційними правами ІВ. WIPO PROOF надає ефективний інструмент для збору доказів існування цифрових файлів активу в кожен конкретний момент часу, допомагаючи знизити ризик майбутніх правових спорів, а також закладаючи основу для будь-якої можливої реєстрації формального права ІВ.

Створюючи цифровий відбиток із відміткою дати і часу, WIPO PROOF надає свого роду послуги цифрового нотаріуса, пропонуючи надійну, економічно ефективну послугу в усьому світі. WIPO PROOF приєднується до провідних на ринку послуг в області ІВ в області патентів, товарних знаків, промислових зразків, географічних зазначень, арбітражу і посередництва.

Про докази ВОІВ. WIPO PROOF - це проста у використанні глобальна онлайн-служба, яка швидко генерує захищені від несанкціонованого доступу докази, які підтверджують, що цифровий файл існував у певний момент часу і з тих пір не змінювався. Служба створює токен WIPO PROOF - цифровий відбиток дати або часу файлу або даних, які можуть використовуватися як доказ у судовому спорі. Жетони WIPO PROOF можна придбати по одному за помірну плату або у вигляді декількох жетонів за зниженими цінами, дійсним впродовж дворічного періоду.

Токени WIPO PROOF можуть використовуватися для встановлення попереднього існування, допомагаючи запобігти зловживанню та незаконному привласненню, і можуть бути корисні для захисту інтелектуальних активів на всіх етапах розробки від концепції до комерціалізації - незалежно від того, чи стануть вони в кінцевому підсумку формальними правами ІВ. Доказ ВОІВ доповнює існуючі системи ВОІВ в області ІВ, надаючи ще один інструмент стратегічного глобального управління інтелектуальними активами.

Багато додатків WIPO PROOF включають таке: Для стратегій комерційної таємниці використання ВОІВ доказ для підтвердження існування файлу або даних у певний момент часу є типом конкретного дії, яке підкреслює її цінність і демонструє, що були зроблені кроки для її захисту. Для творчих робіт здатність доводити своє існування під час створення має основоположне значення для захисту їх від потенційного незаконного привласнення або порушення.

Докази ВОІВ також є корисними при управлінні цінними наборами даних, такими як дані наукових досліджень або дані для навчання моделей ШІ, оскільки існування і володіння кожною ітерацією набору даних може бути офіційно задокументовано за лічені секунди.

Як працює WIPO PROOF? Будь-який бажаючий може отримати доступ до WIPO PROOF.  ВОІВ не читає вміст файлу і не зберігає його копію. Безпечний односторонній алгоритм WIPO PROOF взаємодіє локально з браузером запитуючої сторони для створення унікального цифрового відбитка файлу. Крім того, будь-яка людина - навіть треті особи - можуть перевірити токени WIPO PROOF на веб-сайті, виконавши кілька простих кроків. WIPO PROOF використовує технологію інфраструктури відкритих ключів (PKI) для генерації токенів WIPO PROOF. Технологія PKI - це усталена і надійна криптографічна технологія, яка є одним з найбільш визнаних у світі методів цифрової сертифікації. Крім того, WIPO PROOF була розроблена і створена відповідно до стандартів eIDAS, які є одними з найнадійніших і строгих у світі. Токени WIPO PROOF забезпечують найвищий рівень впевненості в тому, що дата і час на токені точні і не були підроблені. WIPO PROOF надає надійні докази у разі виникнення суперечок і судових розглядів щодо існування і цілісності цифрового файлу і пов'язаних з ним прав інтелектуальної власності.

Про ВОІВ. Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) є глобальним форумом для політики інтелектуальної власності, послуг, інформації і співпраці. Будучи спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй, ВОІВ надає допомогу своїм 193 державам-членам у розробці збалансованої міжнародної правової бази в галузі ІВ для задоволення зростаючих потреб суспільства. Вона надає бізнес-послуги для отримання прав ІВ у декількох країнах і вирішення спорів, здійснює програми з нарощування потенціалу, щоб допомогти країнам, що розвиваються отримати вигоду з використання ІВ. Це забезпечує безкоштовний доступ до унікальних банків знань інформації ІВ.

Джерела

WIPO PROOF TRUSTED DIGITAL EVIDENCE FOR YOUR INTELLECTUAL ASSETS

WIPO PROOF: WIPO Introduces New Business Service That Provides Evidence of an Intellectual Asset's Existence

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати