18 вересня 2023, 13:50

Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків

Пресслужба Мінреінтеграції

Є випадки, коли українці, які виїхали з ТОТ, потребують підтвердження трудового стажу для пенсій, але не мають трудових книжок або відповідних записів. Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судова практика: Компенсація витрат залізниці на пільгове перевезення пасажирів".

Питання було розглянуте на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Так, учасники засідання надали роз’яснення з цього приводу. Відповідно до постанови КМУ від 12 серпня 1993 року № 637, стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків. Відповідна норма діє в разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на ТОТ або в районах бойових дій.

Як зазначається, свідками можуть виступати люди, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. А на підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати