Випадково надали дані своєї платіжної картки чи інтернет-банкінгу на підозрілому сайті? У такому разі потрібно діяти, не зволікаючи, повідомила пресслужба Мін'юсту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Ошукав військовослужбовців та їхніх рідних на 600 тисяч грн: киянину повідомили про підозру".
Насамперед, вказали в міністерстві, потрібно зателефонувати до банку.
"Використовуйте номер, зазначений на звороті вашої картки. Це найшвидший спосіб зв’язатися з банком і отримати необхідну допомогу. Попросіть банк негайно заблокувати кошти на вашому рахунку, щоб запобігти несанкціонованим транзакціям. Якщо вже відбулося несанкціоноване списання коштів, вимагайте блокування всіх подальших транзакцій. Також надайте звернення до банку – отримувача коштів щодо їх блокування/повернення", – йдеться в повідомленні.
Якщо людина вважає, що шахраям відомі логін і пароль від акаунту в соціальних мережах чи іншого сервісу – необхідно перевірити всі активні сеанси на тому сервісі, де є підозра шахрайства. Це можна, пояснили в міністерстві, зробити в налаштуваннях безпеки акаунту.
"Закрийте всі сеанси, які вам незнайомі або які розміщені в підозрілих місцях, щоб унеможливити подальший несанкціонований доступ до акаунту. Не зволікайте з реагуванням у подібних ситуаціях, кожна хвилина може бути важливою для запобігання фінансовим втратам", – зазначили в Мін'юсті.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням, або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.