Європейський суд з прав людини розглянув дві заяви від російських військових пенсіонерів (№ 29775/14 і 29967/14) і виніс рішення у справі «Лушкін та інші проти Росії», повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Особливості тримання під вартою в рамках екстрадиції: практика ЄСПЛ"
Сім’ї Лушкіних та Нагулових з 1980-х років жили у службових квартирах, розташованих у військовому містечку Мурманська.
Після звільнення з військової служби та виходу на пенсію чоловіків наприкінці 1990-х, сім’ї втратили право проживання.
В 2006 році вони взяли участь у фінансованій державою програмі, яку проводив муніципалітет, для їх переселення в інші місця. Коли муніципалітет через приватну компанію побудував багатоквартирний будинок в Ленінградській області, сім’ї нарешті отримали права на квартири в цьому будинку. Відповідно, Лушкіни та Нагулови зобов’язались звільнити свої старі квартири.
Але прописатись новоселам у новому помешканні не вдалося. Виявилося, що будинок був зведений без дозволу на планування. І хоча суди визнали право власності за сім’ями, вони так і не змогли переїхати до квартир. Адже в 2011 році в провадженні за зловживання службовим становищем будівництво нових квартир та тендерний процес були визнані судом незаконним, а права мешканців – порушеними.
Тим не менше, місцева влада Мурманської області у 2013 році відкрила провадження для виселення сімей військових пенсіонерів. Райсуд зобов’язав їх виїхати протягом шести місяців. І це рішення підтвердили суди вищих інстанцій.
Тоді Лушкіни та Нагулови звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони стверджували, що рішення про виселення порушили їхні права.
Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив по 5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Лушкін та інші проти Росії» (заяви № 29775/14 і 29967/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, Україна виплатить 39 тис євро чоловіку, сина якого вбили під час затримання.