07 червня 2023, 18:16

Виїзд підприємців за кордон в умовах воєнного стану: ініціативи ЮК Dictum

ЮК Dictum

Юридичний та інвестиційний консалтинг експорту, релокації та виходу на нові ринки зіштовхнувся з проблематикою перетину кордону українськими підприємцями для реалізації бізнес-завдань. Останнім часом від підприємців надходять запити щодо необхідності внесення змін до нормативних документів з урегулювання питання перетину кордону під час дії правового режиму воєнного стану.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Звернення набувають масового характеру та надходять до Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, об’єднань підприємців та роботодавців, зокрема, до Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Всеукраїнської асоціації роботодавців тощо.

Світлана Мороз, керуюча партнерка ЮК Dictum, ініціювала засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України, спільно зі Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України та Всеукраїнською асоціацією роботодавців. На засіданні вона окреслила, чому існує потреба відвідування підприємцями міжнародних конференцій, профільних виставок, семінарів, тренінгів, інших офіційних тематичних заходів, що пов’язані з їх підприємницькою, професійною діяльністю, а також чому потрібно розширювати перелік осіб, що мають право перетину кордону і як це сприятиме розвитку галузей економіки України, реалізації прав підприємців, захисту соціальних, економічних та інших інтересів підприємств різних форм власності та створенню нових робочих місць. Учасники погодились, що певні обмеження, які існують для перетину кордону в умовах дії воєнного стану, негативно впливають на ведення бізнесу, перешкоджають розвитку підприємництва в Україні. А фізична світова ізоляція підприємців може призвести до зниження економічного потенціалу України.

За результатами обговорення до Кабінету Міністрів України були направлені пропозиції з проханням доповнити відповідним пунктом Правила перетину державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року No57, а саме: особами, що запрошені до участі у міжнародній конференції, профільній виставці, іншому офіційному заході та мають відповідні підтверджувальні документи.

З рішенням ТПП можна ознайомитися за посиланням.

Керуюча партнерка юридичної компанії Dictum, адвокатка, к.ю.н. Світлана Мороз вже майже два роки поспіль сприяє розвитку торгівлі та інвестиційним можливостям вітчизняного бізнесу з країнами Близького Сходу.

Світлана Мороз також є координатором бізнес-клубу ГО «Українська родина» в Туреччині та куратором за напрямком Туреччини в проєкті від Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана разом з Центром прикладних економічних досліджень "СМАРТ". Є ідейним натхненником партнерства між Туреччиною та Україною, активно сприяє співпраці між турецькими та українськими підприємцями, приватними зацікавленими сторонами. Супроводжує відкриття й розвиток турецького бізнесу в Україні, допомагає залучати турецький приватний капітал й інвестиції в Україну та консультує українських підприємців у Туреччині.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати