20 січня 2021, 10:25

Винахідник виграв $1,2 млн за порушення компаніями Medcomp і Martech патенту на пристрій для введення катетера

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У постанові, винесеній 14 січня ц.р., окружний суддя Мітчелл Голдберг в Окружному суді США Східного округу Пенсільванії заявив, що компанії заборгували винахіднику Ларрі Юнкеру цю суму після того, як суд присяжних встановив, що вони порушили патент США №D450839, виданий у в 2001 р.

Читайте також: "Неспортивна поведінка фітнес-мереж"

Medcomp розробляє і поширює медичні пристрої, приділяючи особливу увагу катетерам і комплектам для введення катетерів, тоді як Martech виробляє проєкти, створені Medcomp, а також виробляє і продає нестерильні продукти у великих обсягах. Справа стосується спору з приводу патенту на промисловий зразок медичного пристрою, що використовується для введення катетера у вену пацієнта. У процесі розгляду справи суд з’ясував, що у кінці 1970-х рр. Юнкер заснував власну компанію Medical Life Systems, яка купувала і перепродавала кардіостимулятори, катетери та набори для введення катетерів. Згодом ця компанія почала виробляти й набори для введення катетера, які зазвичай включали голку, шприц, провідник та інтродьюсер.

111

У 1986 р., ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за процедурами імплантації катетера і неофіційних даних, які він зібрав у розмовах з лікарями, котрі виконували ці процедури, Юнкер спробував поліпшити конструкцію і дизайн інтродьюсера. Він розповів, що у 1996–1997 рр. задумав дизайн рукоятки інтродьюсера, який привів до «покращеного зовнішнього вигляду», що був «більш привабливим» і «більш простим у продажу». Юнкер стверджував, що його поліпшений дизайн «привертав увагу» покупців, оскільки дуже відрізнявся від інших представлених на ринку конструкцій рукояток для інтродукції. Крім того, він вважав, що через великі вушка чи язички його конструкції лікар, який використовує пристрій, може краще вхопитися за ручку, а закруглені краї ручки допоможуть уникнути розриву або зачеплення рукавичок при відшаруванні інтродьюсера з трубки катетера.

 У серпні 2013 р. Юнкер подав до суду на Medcomp і Medtech, стверджуючи, що їхні продукти Super Sheath, Super Sheath 2.0, Super Sheath Valved Tearaway і Super Sheath Valved Tearaway 2.0 порушили його патент на промисловий зразок. Він вважав, що патент '839 містить єдину формулу: «Орнаментальний дизайн ручки для інтродьюсера, як показано і описано». Юнкер також стверджував, що основною декоративною особливістю цього дизайну є «збільшені закруглені вуха», які присутні у всіх спірних виробах. За словами Юнкера, всі оспорювані вироби і заявлена конструкція мають похилу вгору конфігурацію крила з аналогічною конфігурацією «нервюр» на верхній і нижній поверхнях крила.

У січні минулого року федеральне журі дійшло висновку, що Юнкер продемонстрував «переважанням доказів», що спірні продукти дійсно порушують патент '839. Журі також визнало, що компанії не змогли довести чіткими та переконливими доказами, що патент '839 є недійсним «через неправильне або неповне винахідництво, несправедливу поведінку, передбачення, очевидність та головним чином функціональний дизайн».

Джерело:

Inventor wins $1.2m from Medcomp and Martech over infringed catheter device. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати