Повідомлено про підозру ексвійськовослужбовцю та працівниці медичного закладу, які організували схему протиправного звільнення зі служби. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Довічне позбавлення волі з конфіскацією майна: суд присяжних ухвалив вирок за умисне вбивство".
Їм інкриміновано підроблення документів та пособництво в ухиленні від військової служби (ч. 3 ст. 358, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 409 КК України).
Також повідомлено про підозру 12 військовослужбовцям в ухиленні від військової служби шляхом підроблення документів та шахрайському заволодінні бюджетними коштами (ч. 4 ст. 409, ч. 5 ст. 27 ч. 1, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України). Ще 6-м – у замаху на ухилення від військової служби шляхом підроблення документів та замаху на шахрайське заволодіння бюджетними коштами (ч. 4 ст. 409, ч. 5 ст. 27 ч. 1, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України).
За даними слідства, ексвійськовослужбовець вступив у змову зі своєю дружиною – співробітником комунального некомерційного підприємства Кам’янської міської ради "Центр первинної медико-санітарної допомоги №3".
"Вони налагодили схему оформлення мобілізованим на військову службу сфальсифікованих медичних довідок про наявність інвалідності у їхніх близьких родичів, які потребують догляду. Вони є підставою для звільнення зі служби. Вартість однієї такої "довідки" становила 80 тис. грн. Встановлено, що послугами підозрюваних скористалося щонайменше 18 мобілізованих громадян. З них 12 на підставі фіктивних документів уже звільнили із військової служби з отриманням передбачених законодавством виплат на загальну суму близько 500 тис. грн. Ще 6 військовослужбовців їх подали й чекали на звільнення", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, організатори схеми встигли надрукували близько 100 сфальсифікованих довідок. П’ятеро військовослужбовців, незаконно звільнених зі служби, вже виявили бажання відшкодувати завдані державі збитки та повернутися до армії. Також продовжать службу й ті, хто подав фальшиві довідки для звільнення з військової служби.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.