15 квітня 2024, 14:17

Виконання антикорупційної програми за рік: в НАЗК презентували результати моніторингу

Пресслужба НАЗК

З моменту затвердження Державної антикорупційної програми (ДАП) експерти громадської організації “Разом проти корупції” здійснили моніторинг 164-х заходів у сферах інфраструктури, містобудування, охорони здоров’я, освіти та науки, земельних відносин та соціального захисту. Про це повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК здійснило моніторинг 376 нормативно-правових актів: які корупційні ризики виявлено".

Як зазначається, основні результати моніторингу були описані в аналітичних звітах, які було публічно презентовано в медіацентрі НАЗК.

За даними експертів від громадськості, із загальної кількості проаналізованих ними заходів понад 40% виконано державними органами без зауважень та перебувають у процесі виконання. Як свідчить статистика НАЗК, протягом минулого року загалом виконано більше третини (31,8%) передбачених ДАП заходів, термін виконання яких настав станом на 31 грудня 2023 року (дані будуть оновлені за підсумками моніторингу виконання в І-му кварталі 2024 року). 

Голова НАЗК Віктор Павлущик зазначив, що Нацагентство здійснює як щоквартальний моніторинг, так і щорічну оцінку виконання ДАП: "У цьому аспекті ми об’єднуємо наші зусилля з громадськістю, взаємодоповнюємо наші підходи та методи впливу на виконавців. Оскільки ДАП не виконується автоматично, громадський моніторинг її виконання є цінним інструментом для підвищення ефективності реалізації програми".

Керівниця ГО "Разом проти корупції" Оксана Величко звернула увагу на те, що більшість галузевих заходів ДАП це системні реформи, які є надскладними у реалізації, відтак потребують проєктного підходу до виконання, сталого управління, часу, та високої мотивації команди: "Можлива формула успіху полягає в тому, щоб за провідної ролі НАЗК створювати проєктні команди для виконання пріоритетних заходів ДАП. При цьому важливою є підтримка таких команд з боку донорів, експертний супровід та моніторинг з боку громадських організацій, а також активна комунікаційна складова, зокрема висвітлення і роз’яснення відповідної роботи в медіа".

На думку керівника Департаменту антикорполітики НАЗК Дмитра Калмикова, презентований звіт є якісною альтернативою моніторингу Національного агентства, і схожість отриманих результатів та оцінок підтверджує коректність обох підходів до моніторингу. 

Учасникам заходу також було презентовано алгоритм роботи інформаційної системи моніторингу ДАП, яка дає змогу громадським активістам та іноземним експертам відстежити прогрес кожного органу, здійснити аналіз по конкретних заходах та надати свій відгук до кожного з них.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати