03 квітня 2024, 13:56

НАЗК здійснило моніторинг 376 нормативно-правових актів: які корупційні ризики виявлено

Пресслужба НАЗК

У березні 2024 року НАЗК здійснило моніторинг 376 проєктів нормативно-правових актів (НПА): 291 проєкту акта Кабінету Міністрів України та 85 законопроєктів. Про це повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дія допоможе в поданні декларації до НАЗК: деталі".

За результатами проведеного моніторингу виявлено корупціогенні фактори у п’яти проєктах НПА та проведено антикорупційні експертизи. У зазначених документах виявлено 21 корупціогенний фактор та надано 26 рекомендацій для їх усунення. 

Йдеться, зокрема, про проєкт постанови КМУ "Про реалізацію експериментальних проектів у сфері містобудівної діяльності", в якому НАЗК виявило положення, які створюють умови для корупційних зловживань:

  • створення умов для незаконного будівництва та набуття права за декларативним принципом на будівництво об’єктів, розташованих у межах територій пам’яток культурної спадщини, історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;
  • встановлення непрозорих засад діяльності експертних організацій;
  • встановлення суб’єктивних підходів під час блокування доступу державного реєстратора до Реєстру будівельної діяльності та визначення строку такого блокування;
  • унормування ризику прийняття упереджених рішень щодо відмови у реєстрації права на виконання підготовчих/будівельних робіт, видачі дозволу на виконання будівельних робіт;
  • унормування неправомірної дії державного реєстратора щодо невиконання судових рішень;
  • здійснення державного архітектурно-будівельного контролю  в умовах реального або потенційного конфлікту інтересів у юридичної особи, уповноваженої на здійснення державного контролю, та/або її посадових осіб, обумовленого необхідністю одночасного виконання функцій держави та виконання умов цивільно-правового договору;
  • наділення суб’єктів господарювання правами щодо забудови земельної ділянки без отримання згоди її власника чи користувача.

Як зазначається, НАЗК надало Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, яке є розробником проєкту, рекомендації для встановлення прозорого регулювання у сфері містобудівної діяльності.  

Крім цього, було проведено антикорупційну експертизу проєкту постанови КМУ "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги". У ньому виявлено наступні умови для корупційних зловживань:

  • непрозорий спосіб організації роботи комісії з обстеження знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва);
  • відсутність вичерпних вимог до документів, які необхідно подати для отримання гуманітарної допомоги;
  • ризик необґрунтованого повернення отримувачам гуманітарної допомоги поданих ними документів у цілях отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва).

НАЗК надало Міністерству економіки України, яке є розробником проєкту акта, рекомендації для встановлення прозорого механізму отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати