06 квітня 2021, 12:27

Відсторонення від занять дітей без профілактичних щеплень пропонують скасувати

На розгляд народним депутатам України подано законопроект щодо запобігання дискримінації дітей у закладах освіти за ознакою вакцинації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС визнав законним відсторонення від занять у школі не щепленої за віком дитини"

У чому полягає необхідність прийняття проекту Закону?

У Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» існує законодавча колізія, коли норми статті 12, які встановлюють добровільний порядок проведення профілактичних щеплень, якими, зокрема, батькам надається право вибору вакцинувати своїх дітей чи ні, конфліктують з нормами статті 15, що містить заборону приймати дітей, які не отримали профілактичних щеплень, до дитячих закладів.

У пояснювальній записці йдеться про те, що цією неузгодженістю статей зазначеного Закону постійно користуються посадовці на місцях для створення тиску на батьків, які мотивовано відмовляються від проведення всіх чи деяких профілактичних щеплень своїм дітям. Це відбувається шляхом дискримінації дітей за ознакою відсутності щеплень, тобто не отримання ними певних медичних профілактичних послуг,  та створює перешкоди для отримання очної освіти, що суперечить Основному Закону України та низці інших законодавчих актів.

Тому, автори законопроекту переконані, що положення статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо заборони відвідування дитячих навчальних закладів дітям, які не отримали профілактичних щеплень, порушує гарантоване кожному громадянину України конституційне право на освіту (стаття 53).

Що пропонується законопроектом № 5326 від 02.04.2021?

Так як, пунктом «и» статті 6 Основ законодавства України про охорону здоров’я встановлюється право кожного громадянина на охорону здоров’я, що передбачає правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я, то зазначеним законопроектом пропонується вилучити норми Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», які призводять до дискримінації дітей за ознакою вакцинації.

Крім того, положення щодо заборони відвідувати дитячі заклади дітям, які не отримали профілактичних щеплень, не може вважатись одним із заходів щодо запобігання інфекційним хворобам у таких закладах. Сама по собі заборона відвідувати дитячі заклади за відсутності вакцин створює тиск на батьків у виборі методів та способів профілактики від хвороб. І це не сприяє боротьбі з інфекційними хворобами в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати