26 березня 2024, 11:34

Відмова у реєстрації податкових накладних: суд підтримав позицію податківців

Пресслужба ДПС

Одеський окружний адміністративний суд підтримав позицію контролюючого органу щодо правомірності прийнятих рішень про відмову у реєстрації податкових накладних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обрано голову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області"

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Контролюючим органом було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних у зв`язку із ненаданням первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Судом першої інстанції встановлено, що постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 25.10.2023 залишено без змін рішення Одеського окружного адміністративного суду від 10.05.2023 по справі № 420/17140/21, яким визнано недійсним договір поставки, укладений між позивачем та його контрагентом та яке набрало законної сили 25.10.2023.

Суд зазначає, що саме визнаний недійсним договір поставки, укладений між позивачем та його контрагентом слугував підставою складання податкових накладних, по яким були прийняті рішення про відмову у їх реєстрації, а тому в силу ч.1 ст. 216 ЦК України не створював юридичних наслідків.

З огляду на викладене контролюючим органом правомірно прийнято оскаржувані рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відмову у реєстрації податкових накладних з огляду на ненадання позивачем відповідних документів на підтвердження здійснення господарських операцій.

Таким чином суд виснував, що, оскільки в судовому порядку визнано недійсним договір поставки, укладений між позивачем та його контрагентом, підстави для реєстрації зазначених у позові податкових накладних відсутні, а рішення податкового органу є законними, оскільки в них сформовано обґрунтовані сумніви щодо реальності здійснення господарських операцій за якими сформовано податкові накладні.

Відтак, Одеським окружним адміністративним судом від 10.01.2024 у справі № 420/9007/21 у задоволенні адміністративного позову позивача до Головного управління ДПС в Одеській області та Державної податкової служби України – відмовлено.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати