09 червня 2020, 13:56

Відкриття депозиту: на що звертати увагу

Прес-служба НБУ

Один із найпоширеніших банківських продуктів – це депозит. Клієнт банку має можливість покласти "вільні" кошти на депозитний рахунок та отримувати відсотки. У такий спосіб банк залучає ресурси для кредитування громадян та бізнесу, а клієнти банку можуть не лише зберегти власні кошти від знецінення, але й заробляти на них.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У травні міжнародні резерви України становили понад 25 млрд доларів".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, близько 7% письмових звернень громадян до Нацбанку стосуються саме відносин за депозитами. Тому ми підготували роз’яснення для клієнтів банків, які вирішили покласти власні кошти на депозит.

Автоматичне продовження строку депозиту можливе лише за вашої згоди.

"Уявімо ситуацію: клієнт відкрив у банку депозит із кінцевою датою 24 серпня. Через свята він зміг звернутися до банку лише 25 серпня. І тоді ж дізнався, що банк автоматично продовжив його депозит. Адже за умовами договору клієнт повинен був звернутися до банку впродовж 5 днів до закінчення строку депозиту", - ідеться у поясненні.

Банк у такому випадку не порушив права клієнта. Проте автоматичне продовження строку дії депозиту можливе лише, якщо клієнт дав на це згоду: підписав договір із такою умовою або поставив "галочку" у відповідному полі в мобільному додатку.

НБУ рекомендує банкам пояснювати клієнтам усі умови отримання послуги, зокрема, що відбуватиметься після завершення строку дії депозиту. Також рекомендується діяти на випередження: заздалегідь інформувати клієнта про завершення терміну дії депозиту й пропонувати йому варіанти подальших дій.

Якщо ви хочете мати можливість достроково зняти кошти з депозиту у випадку "форс-мажору", цю умову варто передбачити в договорі.

Наприклад, клієнт має депозит строком 12 місяців. Але через непередбачувані обставини кошти знадобилася раніше. Клієнт звертається до банку з проханням забрати частину своїх коштів без відсотків. Але, якщо така можливість не передбачена в договорі, банк може відмовити.

 У НБУ рекомендують клієнтам зважати на вищезазначене і в разі потреби обирати депозит, умовами якого передбачено можливість достроково знімати кошти. Водночас банкам рекомендується розглядати кожен випадок окремо та, за можливості, йти назустріч клієнтам.

У договорі варто передбачити чіткі умови повернення депозиту та можливі комісії.

У тарифах банку має зазначатися, що комісія за зняття грошей не поширюється на відсотки та суму вкладу. Тобто, якщо клієнт захоче перевести кошти на поточний рахунок після завершення терміну депозиту та зняти готівкою через касу, комісій бути не повинно. Проте, аби уникнути неочікуваних ситуацій, варто наполягти, щоб у договорі передбачалися чіткі умови повернення коштів, можливі комісії.

Як вирішити такі ситуації?

Перед підписанням депозитного договору потрібно уважно його прочитати. Варто прискіпливо вивчити усі умови, можливі нюанси та ризики.

Якщо у відносинах із банком все ж виникла ситуація, в якій банк, на вашу думку, порушив умови договору та ваші права, напишіть звернення на ім’я керівництва фінустанови. Якщо банк відмовляється йти назустріч і нехтує скаргою, слід звертатися до НБУ.

Нагадаємо, НБУ запровадив нові антикризові заходи для пом'якшення наслідків карантину.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати