29 березня 2021, 15:42

Видатки на здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами буде збільшено на 600 тис грн: законопроект

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як виживають суди при критичній відсутності фінансування?"

Обґрунтування необхідності прийняття акта

У пояснювальній записці йдеться про те, що на 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя складає лише 38,4% від потреби. Визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів, навіть в межах законодавчо встановлених обов’язкових мінімальних виплат, а також не вистачає коштів на поточні видатки (поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо).

Автори законопроекту№ 5304 від 25.03.2021 вважають, що неналежне фінансування судів загрожує утвердженню незалежності судів і суддів у нашій державі та, як наслідок, негативно впливає на реалізацію громадянами України конституційного права на справедливий суд. Таким чином, першочерговою є потреба розглянути питання збільшення обсягу видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя в якому слід передбачити мінімальний рівень видатків на виплату заробітних плат для працівників апаратів судів та відповідних нарахувань на заробітну плату, сплату поточних видатків.

Які зміни передбачає проект Закону?

У законопроекті пропонується внести зміни до додатків № 3 та №7до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" в частині збільшення видатків за КПКВК 0501020 "Здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ правосуддя" на 600 тис. грн шляхом їх зменшення за КПКВК 3401120 "Підготовка та участь національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх".

Тобто, пропонується видатки на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами збільшити з 15 653 162,4 грн до 16 253 162,4 грн, а джерелом коштів для фінансового забезпечення таких видатків буде зменшення окремих бюджетних призначень для підготовки та участі національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати