17 грудня 2021, 19:06

Верховний суд США просять скасувати заборону для жінок засмагати топлес

У Верховному суді США оскаржуть заборону для жінок засмагати топлес у пляжному місті. У 2017 р. Оушен-Сіті, штат Меріленд , ухвалив постанову про заборону топлес після того, як одна з позивачів, Челсі Елайн, звернулася до місцевої поліції і заявила про своє право ходити топлес, повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд у Німеччині постановив виплатити компенсацію чоловіку, який працюючи вдома, впав по дорозі від ліжка до комп'ютера"

Колегія з трьох суддів четвертого окружного апеляційного суду США в Річмонді в серпні цього року  одноголосно постановила, що постанова є конституційною, зазначивши, що суди по всій країні підтримали такі заходи. Тоді суд відмовив у задоволенні клопотання про повторний розгляд справи. «Міські лідери мають право накладати обмеження на жінок, але не на чоловіків, щоб захистити громадську чутливість», - написав суддя Марвін Кваттлбаум-молодший.

Головний суддя Роджер Грегорі погодився, зазначивши, що прецедент Верховного суду вимагає підтримання заборони. Але водночас він запропонував суду переглянути це питання. «На перший погляд постанова Оушен-Сіті здається досить нешкідливою… Але ми повинні подбати про те, щоб наш аналіз не обмежувався межами нашої соціальної лінзи. Припустимо, що постанова визначає оголеність, яка включає публічне оголення волосся, шиї, плечей або щиколоток жінки. Чи не буде цей закон суперечити положенням про рівний захист [конституції США]?», — написав Грегорі.

У поданій заяві запитується, чи є «захист традиційних моральних емоцій» державним інтересом настільки важливим, що воно заслуговує дискримінації всіх жінок. Позивачки закликають суддів заявити, що постанова порушує положення про рівний захист, «оскільки дискримінаційна гендерна класифікація, що міститься в указі, не сприяє важливим державним інтересам і не має вузького профілю для досягнення поставленої мети».

Верховний Суд має надати відповідь до 7 січня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати