15 грудня 2021, 19:08

Суд у Німеччині постановив виплатити компенсацію чоловіку, який працюючи вдома, впав по дорозі від ліжка до комп'ютера

Німецький суд постановив, що працівник, який послизнувся, пройшовши кілька метрів від свого ліжка до домашнього офісу, може вимагати виплати страхування від нещасних випадків на робочому місці, оскільки технічно він направлявся на роботу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Великобританії виправдали осіб, засуджених майже 50 років тому"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Ситуація сталася ще до пандемії у вересні 2018 р. Регіональний менеджер з продажу компанії, яка позначена як «R-GmbH», йшов зі спальні до робочого кабінету, що знаходиться поверхом нижче. На гвинтових сходах він послизнувся і впав, пошкодивши хребет у грудному відділі.

Працівник звернувся у страхову компанію роботодавця за компенсацією, проте там йому відмовили. Після цього він подав до суду. В результаті розгляду справи федеральний суд вирішив, що позивач отримав травму на шляху на роботу і може вимагати виплат.

Суд зазначив, що чоловік розпочинає роботу одразу після пробудження, не відволікаючись на сніданок. Це важливо, тому що страховка покриває лише першу ранкову «поїздку» на роботу. Таким чином, якби позивач спочатку вирушив снідати та впав, то не міг би розраховувати на компенсацію.

З постанови суду випливає, що закон про страхування поширюється на віддалену роботу, зокрема, на автоматизоване робоче місце, встановлене роботодавцем на території приватного володіння працівника на постійній основі.

«Якщо застрахована діяльність здійснюється у домашньому господарстві застрахованої особи або в іншому місці, страховий захист надається в тому ж обсязі, що й у випадку, коли діяльність здійснюється на території компанії», – йдеться в рішенні суду.

Отже, суд вирішив, що працівник отримав виробничу травму і може розраховувати на компенсацію, адже роботодавці зобов’язані піклуватися про своїх працівників, незалежно від того, де вони працюють.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати