10 квітня 2025 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув касаційні скарги прокурора та представника потерпілої особи на вирок місцевого суду й ухвалу апеляційного суду в кримінальному провадженні за обвинуваченням поліцейського в перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів. Про це повідомили в Суді.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "10 квітня сімох суддів звільнено у відставку".
За результатами розгляду колегія суддів ККС ВС ухвалила касаційні скарги прокурора та представника потерпілої задовольнити частково, ухвалу Київського апеляційного суду від 15 жовтня 2024 року скасувати і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.
Згідно з обвинувальним актом у кримінальному провадженні органом досудового розслідування громадянин обвинувачувався в умисному перешкоджанні здійсненню журналістом законної професійної діяльності, незаконній забороні показу окремих осіб та іншому перешкоджанні здійсненню журналістом законної професійної діяльності, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища.
У жовтні 2020 року в с. Гатне Фастівського району Київської області журналістка фіксувала ймовірні порушення під час проведення виборів. Т. в. о. начальника Чабанівського відділення поліції Києво-Святошинського відділу поліції ГУНП в Київській області для припинення відеозйомки застосував до журналістки силу та вирвав з її рук фотокамеру.
Відповідно до рішень судів попередніх інстанцій поліцейського визнано невинуватим та виправдано у пред’явленому обвинуваченні у зв’язку з відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 171 КК України.
Не погоджуючись із вказаними рішеннями, прокурор та представник потерпілої оскаржили їх у касаційному порядку.