16 грудня 2020, 12:16

Верховна Рада прийняла закон про е-комунікації

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон 3014 "Про електронні комунікації" з пропозиціями Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада відправила у відставку Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ. 

Зазначається, що Закон встановлює правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру, визначає повноваження держави щодо управління та регулювання зазначеної діяльності, а також права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Зокрема, Законом визначено правові основи діяльності постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг та передбачено:

- запровадити повідомний принцип реєстрації суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій;

- установити виключний перелік вимог до учасників ринку;

- запровадити консультації з учасниками ринку з усіх питань, що зачіпають їх інтереси.

Законом установлено процедуру подання документів до регуляторного органу в електронному вигляді; удосконалено контроль (нагляд) у сфері електронних комунікацій з метою його спрямування на попередження правопорушень та зниження потенційно можливого тиску на суб’єктів господарювання, зменшення кількості перевірок цих суб’єктів на їх території; визначено засади попереднього регулювання, а також перелік регуляторних зобов’язань, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг з істотною ринковою перевагою на ринку певних електронних комунікаційних послуг, та повноваження регуляторного органу щодо їх накладання; зроблено акцент на доступ до інфраструктури та спільне використання інфраструктури, що суттєво знизить витрати на розгортання мереж; встановлено універсальну послугу, яка забезпечує доступність, включаючи і цінову доступність, до Інтернету та голосового зв’язку.

Законом також визначено особливості припинення діяльності постачальників електронних комунікаційних послуг; встановлена відповідальність за порушення законодавства про електронні комунікації; уточнено термінологію у сфері електронних комунікацій з урахуванням законодавства ЄС.

Нагадаємо, ВРУ змінила регламент щодо публікації законопроєктів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати