03 березня 2022, 16:21

Верховна Рада дозволила націоналізувати російське майно в Україні

3 березня 2022 року у Верховній Раді України відбулося пленарне засідання, під час якого було прийнято Закон "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів". (законопроєкт №7122).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон врегульовує питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України.

Так, примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.

Рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, приймається РНБО та вводиться в дію указом Президента України.

Проєкт рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів до РНБО вноситься КМУ.

Проєкт рішення повинен містити:

  • перелік об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, що підлягають примусовому вилученню; 
  • ідентифікацію (місцезнаходження, реєстрацію тощо) об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів; 
  • найменування осіб, об'єкти права власності яких підлягають примусовому вилученню; 
  • строки проведення примусового вилучення кожного об’єкта; інші положення, визначені цим Законом.

Не пізніше як у шестимісячний строк після скасування чи завершення воєнного стану в Україні указ Президента України про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів підлягає затвердженню Верховною Радою України, шляхом прийняття відповідного закону.

Примусово вилучені об’єкти права власності Російської Федерації та її резидентів передаються у господарське відання на тимчасовій або постійній основі спеціалізованому державному підприємству, яке у разі необхідності створюється за рішенням КМУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати