17 жовтня 2019, 10:42

Велика Палата КСУ розглядає справу щодо скасування адвокатської монополії

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика Палата Конституційного Суду України розглядає справу за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. №1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України у формі усного провадження (відкрита частина пленарного засідання).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судова реформа: новий старт".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Трансляцію пленарного засідання можна переглянути на офіційному веб-сайті КСУ у рубриці "Відеотрансляція засідань" за посиланням.

Так, ВРУ, відповідно до Постанови ВРУ "Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України" від 3 вересня 2019 р. № 28-ІХ, звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. №1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується: "І. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №30, ст. 141) такі зміни:

1. Ст. 131-2 викласти в такій редакції:

Ст. 131-2. Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.

Незалежність адвокатури гарантується.

Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Виключно адвокат здійснює захист особи від кримінального обвинувачення».

2. Підпункт 11 п. 16-1 Розділу XV "Перехідні положення" вилучити.

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування".

Згідно зі ст. 159 Конституції України, ВРУ розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України за наявності висновку КСУ щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, КСУ розглянув поновлення Станіслава Шевчука на посаді судді та Голови КСУ на спеціальному засіданні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати