У відповідь на оголошення росією анексії чотирьох регіонів України, що порушує територіальну цілісність і політичну незалежність країни, Велика Британія вводить нові санкції, зокрема, пов’язані із забороною експорту послуг і товарів.
Читайте також: "Естонія передала ЗСУ дрони, які росіяни купували для своєї армії"
Про відповідну заяву міністерства закордонних справ повідомляється на Урядовому порталі Великої Британії.
Санкції спрямовані на вразливі сектори російської економіки. росія імпортує 67% своїх послуг із країн, які вже ввели санкції. Спираючись на попередні заходи, тепер Велика Британія перешкоджатиме доступу росії до:
- ІТ-консультаційних послуг;
- архітектурних послуг;
- інженерних послуг;
- рекламних послуг;
- юридичних консультаційних послуг у справах;
- аудиторських послуг.
Також британські чиновники говорять, що обмеження у консультуванні стосуватимуться певних комерційних і транзакційних послуг і перешкоджатимуть можливості російського бізнесу працювати на міжнародному рівні.
«Вважаю, що цей крок є надзвичайно чутливим для російського бізнесу, який останні десятиліття прагнув до цивілізованого вирішення комерційних спорів, взірцем якого завжди були англійські суди», - прокоментував для «Юридичної газети» міжнародний адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир, який останні роки практикує в багатьох юрисдикціях англійського права.
За різними підрахунками російський бізнес доволі сильно залежить від західних країн у частині юридичних послуг. Зокрема, 85% усіх юридичних послуг імпортується з країн Великої сімки, водночас на Велику Британію припадає біля 59% імпорту.
«Наскільки точними є дані щодо частки Великої Британії в імпорті рф юридичних послуг насправді оцінити важко. Але не можна заперечувати той факт, що Лондон сьогодні дійсно є міжнародною юридичною столицею, – говорить В.Богатир. – Запровадження санкцій фактично означає, що резидентам Великої Британії, включаючи усі юридичні фірми і юристів, забороняється надавати юридичні консультаційні послуги російським клієнтам. Але, і це дуже важливо, ця заборона не поширюється на спори в судах».