30 липня 2021, 19:04

В Японії переглянуть Закон про патенти

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Поширення пандемії COVID-19 вплинуло на економічну діяльність. Довелося внести певні зміни, особливо щодо цифровізації, віддаленої роботи та безконтактних послуг.

Читайте також: "Південна Африка: штучний інтелект у списку винахідників"

Щоб врахувати ці зміни, Патентне відомство Японії (JPO) вирішило переглянути Патентний закон, надавши значення таким аспектам:

• розробка нових процедур (наприклад, оцифровка процедур) для боротьби з поширенням пандемії COVID-19;

• адаптація патентного права до змін у діловій активності, які супроводжують розвиток цифрових та інших технологій;

• зміцнення основи систем інтелектуальної власності, включаючи перегляд судових процедур і перегляд структури гонорарів.

14.05.2021 р. був прийнятий законопроєкт про перегляд Закону про патенти Японії, а 21.05.2021 р. набув чинності переглянутий Закон про патенти. Основні зміни наводимо далі:

  • Представлена ​​нова система Amicus Brief, яка дозволяє судам запитувати думку третіх сторін (таких як Amicus Curiae) у випадках судових розглядів про порушення патентних прав.
  • Значно пом'якшені умови відновлення прав, втрачених у зв'язку із закінченням терміну. Ця зміна застосовується до кількох процедур, таких як представлення перекладу для відкриття японської національної фази, вимога пріоритету і подача запиту на перегляд. Відповідні процедури можуть бути відновлені, якщо порушення було ненавмисним (як у випадку з США). Необхідно надати лише короткий опис, жодних доказів не потрібно. Однак слід сплатити витрати на відновлення в розмірі близько 2700 доларів.

Востаннє поправки в японський закон вносилися у 2015 р. після аварії на ядерній установці на Фукусімі. Потім була введена процедура відновлення прав, однак лише у разі серйозних зовнішніх обставин (стихійне лихо, пожежа тощо).

  • Патентовласник не зобов'язаний отримувати згоду невиключних ліцензіатів на виправлення патенту або відмову від нього.
  • Сторонам, викликаним на усне слухання у справі про визнання патенту недійсним, дозволяється бути присутнім через систему відеоконференцзв'язку без фізичної присутності перед JPO.
  • Структура комісійних зборів була переглянута. Конкретні суми ануїтету повинні бути збільшені (суми будуть визначені пізніше). Цей перегляд спрямований на вирішення проблеми збільшення вартості перевірок і цифрових процедур та намагається збалансувати доходи й витрати.
  • Власники патентів звільняються від сплати ануїтетних платежів, якщо недотримання терміну виплати ануїтетних платежів викликано пандемією COVID-19, стихійним лихом або іншими подібними причинами.

Переглянутий Закон повинен застосовуватися в термін, який визначається наказом. Термін не може перевищувати одного року для п. 1, 3, 5, двох років для п. 2 та шести місяців для п. 4, 6 з дня набрання чинності Законом.

Джерело:

Revision of the Japanese Patent Law. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати