До Фонду державного майна України надійшли санкційні активи росіянина Едуарда Худайнатова, зокрема – 49% ТОВ "Альянс Холдинг". Компанія керує українською мережею автозаправних станцій під брендом Shell.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У Києві назвали пріоритетні завдання на 2024 рік"
Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.
А також 100% частки у статутному капіталі ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна", що володіє нафтобазою та нерухомістю.
Зазначається, що Едуард Худайнатов, колишній топ-менеджер російської державної компанії "Роснефть", є власником "Незалежної нафтогазової компанії". У червні 2022 року він потрапив під санкції Європейського Союзу, у жовтні 2022 року - під санкції України.
Цьогоріч Вищий антикорупційний суд України постановив стягнути його корпоративні права в українських компаніях в дохід держави.
Наразі ФДМУ здійснює процес очищення цих активів від арештів та заборон з метою реєстрації права власності за державою. Отримані від продажу санкційного майна кошти будуть спрямовані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Позиція міжнародної компанії Shell
"Після багатьох неприємних тижнів судових слухань ми вкрай розчаровані сьогоднішнім рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України. Як ми неодноразово пояснювали Міністерству юстиції України в суді, ця справа ґрунтується на некоректній і застарілій інформації. Рішення суду ігнорує факти та рішення Палати з питань підприємництва Апеляційного суду м. Амстердама, яке підтверджує, що поточна частка Shell в її українському ритейл-бізнесі становить 97,44%. Невизнання рішень суду члена-засновника ЄС в той час, коли Нідерланди спільно проводять міжнародну конференцію на тему "Відновлення справедливості для України", створює хибне уявлення про бізнес Shell в Україні та є негативним сигналом для потенційних нових інвесторів країни.
Таке необґрунтоване привласнення Україною іноземних інвестицій та активів Shell суперечить міжнародному праву, яке захищає міжнародних інвесторів. Звісно, ми зробимо все можливе для захисту наших працівників, активів, інвестицій та репутації.
Рішення не враховує того факту, що з лютого 2022 року Shell інвестувала мільйони доларів у підтримку роботи свого збиткового українського ритейл-бізнесу та у збереження робочих місць для понад 1 500 наших працівників – і все це з метою збереження критично важливої національної інфраструктури для народу України. Компанія Shell дуже відповідально поставилась до забезпечення безперебійної роботи цієї критично важливої національної інфраструктури. Shell працює з дотриманням всіх відповідних законів України та міжнародних законів, включаючи законодавство про санкції".