05 травня 2022, 10:13

В Українї створюють Держреєстр пошкодженого та знищеного росією майна українців

Кабмін постановив створення Держреєстру пошкодженого та знищеного росією майна українців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд розширив перелік пріоритетних видатків на соціальну сферу, медицину, підтримку бізнесу"

Про це повідомляє голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

Постановою розширюється перелік об’єктів нерухомого майна, щодо яких подаватиметься інформаційне повідомлення про пошкодження та знищення. Відтепер його можна буде подати щодо всіх видів об’єктів нерухомого майна, об’єктів будівництва, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт, їх складових, спільного майна багатоквартирного будинку, а також лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури (зокрема, лінійних об’єктів енергетичної інфраструктури).

Документ розширює перелік суб’єктів, які мають право подати державі повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно. Відтепер це зможуть робити також спадкоємці фізичних осіб і юридичні особи.

Створюється Держреєстр майна, пошкодженого та знищеного росією. Він функціонуватиме як єдина державна інформаційно-комунікаційна система,яка призначена для збирання, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно, просторові координати об'єктів, осіб, нерухоме майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна. Держателем Реєстру пошкодженого та знищеного майна буде Мінінфраструктури, адміністратором – ДП Дія від Мінцифри;

До переліку суб’єктів, які можуть отримувати з Реєстру інформацію щодо пошкодженого або знищеного житла,додано постачальників комунальних послуг,об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителів багатоквартирних будинків, гуртожитків, житлово-будівельних (житлових) кооперативів. Завдяки цьому суб’єкти господарювання гарантовано отримуватимуть достовірну інформацію стосовно руйнацій, і зможуть швидко звільняти від сплати за комунальні послуги власників зруйнованого житла.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати