05 серпня 2020, 13:59

В Україні збільшиться кількість операцій з трансплантації кісткового мозку дітям, - Степанов

Прес-служба МОЗ

У 2019 році трансплантацію кісткового мозку за кордоном було зроблено 62 українським дітям, а вже в цьому році можливість проводити такі операції з'явиться в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МОЗ розповіли про план розвитку системи трансплантації в Україні".

Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зазначає прес-служба МОЗ.

"Минулого року 62 дитини були відправлені за кордон на трансплантацію кісткового мозку. При цьому в нашому Охматдиті була зроблена лише 21 трансплантація кісткового мозку. В Україні понад 30 років будувалась система, при якій українці змушені їздити по світу і шукати країни, де їм можуть подарувати життя. Бо саме від трансплантації залежить життя людини", - вважає Міністр.

Максим Степанов також зазначив, що у квітні 2021 року в Охматдиті була зроблена перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. Ця операція була зроблена 1-річній дитині. Донорський кістковий мозок був привезений з Німеччини.

"Ми хочемо побудувати систему, при якій Україна отримає трансплантаційну незалежність, і українці не будуть їздити по світу у пошуках клінік, де їм можуть зробити трансплантацію. Всі вони мають лікуватися в Україні", - наголосив очільник МОЗ.

Міністр Степанов також зазначив, що у Міністерства є чіткий план дій задля виконання цього завдання.

"Наприклад, після відкриття нового відділення в Охматдиті кількість трансплантацій кісткового мозку буде сягати до 80 операцій на рік. Тобто в 4 рази більше, ніж було зроблено таких операцій у 2019 році", - підкреслив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Нагадаємо, Максим Степанов представив план реформи екстреної медицини в Україні.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати