01 лютого 2023, 12:45

В Україні запустили першу малу електростанцію на базі муніципалітету

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

На сьогодні 60% електроенергії в Україні генерують чотири електростанції і близько 40% електроенергії передається через 10 підстанцій. Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "5 нових тенденцій практики нерухомості та будівництва".

Так, нещодавно в місті Ірпінь було встановлено малу електростанцію, що є прикладом розподіленої енергогенерації. Це перший такий проєкт в Україні на базі муніципалітету.

За координації Голови енергетичного комітету парламенту Андрія Геруса австрійською компанією INNIO та авторизованим дистриб'ютором її газопоршневих електростанцій Jenbacher (Єнбахер), компанією ТОВ "КТС Інжиніринг", спільно з Ірпінською міською радою було реалізовано проєкт сталого енергопостачання критично важливих об'єктів м. Ірпінь. Проєкт передбачає безкоштовне встановлення та використання містом газопоршневої електростанції в Ірпені.

Від малої електростанції працюватиме котельня, яка надає послуги теплопостачання 70% мешканцям Ірпеня. Також до нової електростанції будуть під’єднані об’єкти критичної інфраструктури міста: школи, лікарня, міськрада.

Як зазначається, масштабування таких проєктів розподіленої генерації по всій Україні підвищить стійкість та гнучкість об’єднаної енергосистеми та стане кроком до європейських стандартів роботи в енергетиці. 

"В найближчих планах встановити 100 малих електростанцій, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти", заявив Андрій Герус.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати