26 січня 2023, 12:58

В Україні запускають платформу для забезпечення житлом постраждалих внаслідок війни

Пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

25 січня Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ – UNHCR) підписали Меморандум про співробітництво. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Куди роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними".

Так, меморандум передбачає запуск платформи "Україна – наш Дім" (Ukraine is Home), метою якої є полегшення доступу до рішень із відбудови житла для людей, чиї будинки були пошкоджені або зруйновані під час війни. Платформа дозволить поєднати гуманітарні програми з проведення екстрених ремонтів та відбудови житла з поточними планами та програмами відновлення Уряду, що реалізуються за підтримки міжнародних фінансових інституцій.

"Станом на осінь 2022 року понад 2,4 мільйона українців мають пошкоджене чи зруйноване житло. Кількість зруйнованих чи пошкоджених об’єктів сягає понад 170 тисяч. Такі масштаби потребують системних рішень із забезпечення постраждалих житлом. На основі Реєстру пошкодженого та майна та інших цифрових рішень, які розробляє та запускає Мінвідновлення, Мінцифра, наші міжнародні партнери та громадськість для прозорої та підзвітної відбудови, ми запускаємо спільну платформу з УВКБ ООН. Цей інструмент дозволить міжнародним партнерам, бізнесу, гуманітарним організаціям, донорам та МФО інтегрувати інформацію про пошкодження, затребувану та надану допомогу для відновлення та забезпечення житлом", – зазначив міністр Олександр Кубраков.

За його словами, ключові ініціативи, які є у фокусі проєкту Ukraine is Home – це прозора та справедлива компенсація за пошкоджене та зруйноване житло, механізм якої визначає законопроєкт 7198. Крім того, на основі механізму єПідтримка планується забезпечити пряму допомогу громадянам для відновлення житла, а також будуть будівельні хаби, децентралізовані склади, які міститимуть наперед закуплені будівельні матеріали для забезпечення нагальної потреби для проведення термінових ремонтів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати