19 березня 2020, 10:36

В Україні заборонили банкам нараховувати штрафи за прострочені кредити

Прес-служба НБУ

Національний банк України провів нараду з топ-менеджерами найбільших українських банків. Зустріч була присвячена питанням роботи банківської системи та фінансових ринків в умовах карантину та запровадженого режиму надзвичайної ситуації в окремих регіонах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ видаватиме банкам готівку зі сховищ, а отриману - відправлятиме на карантин".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, Перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова зупинилася на практичних аспектах роботи банківського сектору у цей період. З нових заходів, що планує НБУ, - це відтермінування подання банками річної фінансової звітності, а також перенесення оцінки бізнес-моделей банків.

Окремо вона зупинилася на ситуації з обслуговуванням позичальниками кредитів. За словами пані Рожкової, позиція НБУ у цьому питанні така: до всіх кредитів, що станом на вечір 7 березня 2020 р. були працюючими та обслуговувалися, можна застосовувати пільговий режим обслуговування на період карантинних заходів, і це не матиме негативного впливу на капітал банку.

"Клієнти нервуються і просять реальних підходів реструктуризації. Починайте роботу вже зараз. Приклади реструктуризацій та застосування пільгового режиму є в наших нормативно-правових актах, зокрема у постанові №97. Підхід може бути індивідуальним у випадку з корпоративними позичальниками та стандартним у випадку з роздрібними. Особливим має бути підхід і до тих галузей, які через карантин повністю втрачають доходи і сьогодні не працюють, та до населення, яке в результаті карантинних заходів та призупинення роботи окремих компаній тимчасово не працює", - наголосила Катерина Рожкова. Вона нагадала, що вчора Верховна Рада за ініціативою НБУ заборонила банкам нараховувати штрафи та пені за прострочення споживчого кредиту у період з 1 березня по 30 квітня.

У свою чергу заступник Голови НБУ Сергій Холод анонсував скасування тарифів за підкріплення банків готівкою, а також тимчасове скасування тарифів у Системі електронних платежів (СЕП). "В умовах карантину ми повинні працювати в напрямку дистанційності та онлайн. Необхідно зробити безготівкові платежі дешевшими, ніж готівкові", - наголосив він.

Також, за його словами, важливо знизити тарифи на інтерчейндж, що має здійснюватися адміністративним шляхом. Так, сьогодні банківські послуги повинні бути дистанційними з метою забезпечення соціальної відповідальності банківської системи.

Нагадаємо, НБУ запроваджує довгострокове рефінансування для підтримки кредитування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати