26 січня 2021, 12:37

В Україні введуть Службу військового капеланства: подано законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону "Про Службу військового капеланства" № 4626 від 22.01.2021.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ схвалила допуск іноземних підрозділів збройних сил на навчання в Україні".

Законопроектом пропонується впровадження в законодавстві України поняття Служби військового капеланства, її структуру, підпорядкування та загальну чисельність. Закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців, що надає їм відповідні соціальні гарантії та встановлюються вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Даються визначення поняттям "духовно-релігійні потреби", "задоволення духовно-релігійних потреб", "душпастирська опіка", "консультування командування з духовно-релігійних питань" та іншим поняттям.

Законопроект чітко розмежовує діяльність церкви і держави та визначає принципи, на яких здійснюється діяльність Служби військового капеланства. Визначає функціональні обов’язки військового капелана як військовослужбовця.

З метою належної організації задоволення духовно-релігійних потреб особового складу Збройних Силах України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань проєктом Закону перебачено запровадження відповідних квот конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Крім того, з метою забезпечення міжконфесійної злагоди та порозуміння у сфері організації заходів задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців і членів їх сімей законопроєктом передбачається створення як дорадчих органів Міжконфесійних рад з питань військового капеланства при Міністерстві оборони України та Міністерстві внутрішніх справ України.

Автори переконані, що прийняття проєкту Закону сприятиме забезпеченню конституційних права на свободу віросповідання та задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Силах України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, в тому числі військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в Операції об’єднаних сил.

Нагадаємо, Раді пропонують законодавчо закріпити обов’язок страховиків протидіяти дискримінації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати