25 вересня 2019, 17:28

В Україні створена перша централізована закупівельна організація

Прес-служба Мінекономрозвитку

25 вересня КМУ визначив державну установу "Професійні закупівлі" централізованою закупівельною організацією для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) для замовників.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд звільнив голову Укравтодору та керівників 9 держструктур".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"Рішення про визначення ДУ “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією - це крок до оптимізації всього закупівельного процесу, адже передаючи свої закупівлі до ЦЗО замовники зможуть значно заощадити свої кошти, за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури. Крім цього, впродовж роботи пілотного проекту ДУ "Професійні закупівлі", ми переконалися в її ефективності та результативності. Зокрема за укладеними договорами було досягнуто економії понад 13 % від очікуваної вартості предметів закупівлі. Разом з цим, середня кількість учасників склала 3,65, що в 1,5 рази перевищує середній показник по електронній системі закупівель", - прокоментував рішення Уряду перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

Впродовж 2017-2018 рр., у рамках реалізації пілотного проекту, державна установа "Професійні закупівлі" виконувала функції централізованої закупівельної організації. Зазначається, що державна установа "Професійні закупівлі" буде продовжувати виконувати функції централізованої закупівельної організації в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

Слід зазначити, що створення централізованої закупівельної організації допоможе вирішити такі проблеми сфери публічних закупівель, зокрема:

  • професіоналізація сфери публічних закупівель (в Україні діє понад 30 тис. організацій-замовників, в більшості з яких закупівлі здійснюються неефективно. Тому ЦЗО є потужним важелем професіоналізації сфери закупівель завдяки наявності фахового персоналу);
  • збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів (понад 30 тис. організацій-замовників здійснюють по суті однотипні закупівлі товарів широкого вжитку. Об’єднавши такі товари в рамки однієї закупівлі, за рахунок агрегації буде отримано кращу ціну та суттєво зменшено адміністративні витрати на проведення процедур закупівель); 
  • стандартизація закупівель (передбачається, що ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знизить ризики оскаржень та зриви постачання);
  • зниження рівня корупції (при централізації закупівель створюється більше можливостей для громадського контролю, моніторингу та вжиття заходів превентивного контролю за рахунок укрупнення закупівлі та значного зменшення загальної кількості закупівельних процедур).

Нагадаємо, територіальні громади зможуть самі розробляти свої перспективні плани.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати