04 серпня 2022, 15:47

В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у держзакупівлях російських та білоруських компаній

Пресслужба БЕБ

Бюро економічної безпеки України виступило з ініціативою заборони участі у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "100% корпоративних прав гірничо-збагачувального комбінату знаходяться під арештом"

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України виступили із законодавчою ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).

Зокрема, заборона брати участь та кримінальна відповідальність за умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі передбачена у законопроєкті №7547. Йдеться про порушення законодавчо визначеної заборони підсанкційним особам брати участь у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг згідно із Законами України «Про санкції» та «Про публічні закупівлі». Наразі законопроєкт №7547 знаходиться на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

“Прийняття Закону упередить відтік коштів з Державного бюджету України до бюджетів країн рф та рб, що посилить нашу економічну безпеку. За умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі буде встановлено кримінальну відповідальність, - зазначив заступник Директора БЕБ Олександр Кучеренко. – Водночас, ми вважаємо за необхідне більш комплексно розглянути питання запровадження відповідальності за невиконання та/або неналежне виконання усіх видів санкцій. Фахівці БЕБ готові долучитися до подальшого опрацювання та вдосконалення норм Законопроєкту, з урахуванням вже існуючих законодавчих ініціатив.”

Бюро економічної безпеки України працює над упередженням порушень і розслідує зловживання з тендерними процедурами та закупівлями в бюджетній сфері.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати