03 серпня 2022, 16:32

100% корпоративних прав гірничо-збагачувального комбінату знаходяться під арештом

Пресслужба БЕБ

8 червня 2022 року, у межах кримінального провадження, досудове розслідування якого здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України, районний суд міста Києва повторно арештував 100% корпоративних прав гірничо-збагачувального комбінату (далі – ГЗК). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Діяльність БЕБ планують передати у відання Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності"

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Підставою для клопотання щодо повторного арешту стала ухвала апеляційного суду від 2 червня 2022 року про скасування попереднього арешту корпоративних прав цієї компанії.

Суддя районного суду міста Києва дійшов висновку, що підстав для повторного арешту корпоративних прав ГЗК достатньо та задовольнив клопотання у кримінальному провадженні. Відповідну ухвалу було невідкладно скеровано до Міністерства юстиції України на виконання.

Ще у березні 2022 року, 100% корпоративних прав ГЗК було заарештовано співробітниками БЕБ, відповідно до ухвали суду. Слідством встановлено, що службові особи товариства, щоб приховати докази злочинної діяльності та уникнути притягнення до кримінальної відповідальності, планували здійснити протиправну зміну власника корпоративних прав ГЗК.

Окрім того, згадане підприємство протягом 2020-2021 років здійснювало нелегальний експорт видобутої титановмісної сировини на підсанкційні території. За документами комбінат нібито постачав цю сировину австрійській компанії. Проте, фактично продукція одразу направлялася російським та білоруським підприємствам. Вартість реалізованої продукції було умисно занижено на загальну суму понад 56 млн грн. Це призвело до втрат бюджету у вигляді несплати податку на прибуток у сумі понад 10 млн грн.

22 квітня 2022 директору товариства повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків). Досудове розслідування у кримінальному провадженні що здійснюють детективи БЕБ, за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора триває.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати