26 липня 2022, 14:46

В Україні планують запустити екстрену службу за єдиним номером «112»

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонують створити єдину екстрену службу для допомоги населення, яка працюватиме за номером 112. Така служба працює у всіх країнах-членах ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Всеукраїнський перепис населення проводимуть не рідше одного разу на 10 років: Рада прийняла закон"

Проєкт Закону № 7581 пропонує запровадити систему швидкого реагування, що скоротить час реагування на небезпечні ситуації та підвищить ефективність підрозділів екстреної допомоги населенню.

Законопроєкт передбачає:

  • створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів; 
  • організацію прийому звернень до екстрених служб за принципом «єдиного вікна», що дозволить особі використовувати для виклику єдиний телефонний номер 112; 
  • забезпечення Служби 112 та оперативно-диспетчерських служб (101, 102, 103, 104), цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них; 
  • надання екстреним службам права автоматично отримувати інформацію про місцезнаходження абонента (дані геолокації) та впровадження обов’язку постачальників електронних комунікацій надавати екстреним службам таку інформацію.

У пояснювальній записці зазначається, що створення та впровадження системи 112 є одним із зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Єдина служба екстреної допомоги працює у всіх країнах-членах ЄС. Диспетчерський центр за номером 112 координує дії спеціальних служб: поліції, пожежної служби, екстреної медично допомоги, рятувальників тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати