14 січня 2021, 17:58

В Україні хочуть зобов’язати місцеві ради, парламент та комітети транслювати свої засідання

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону №4582 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відкритості роботи органів місцевого самоврядування та Верховної Ради України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують заборонити акустичне насильство у громадському транспорті".

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт передбачає внесення змін до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про комітети Верховної Ради України" та "Про регламент Верховної Ради України".

Зокрема, Закон "Про місцеве самоврядування в Україні" доповнюється нормами про обов’язкову відеотрансляцію всіх пленарних засідань місцевих рад, а також про розміщення на офіційному веб-сайті ради протоколів і відеозаписів засідань.

Крім того, пропонується доповнити закон нормою про право присутніх на пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій місцевих рад здійснювати звукозапис, кіно-, фото- і відеозйомку, трансляцію засідань по радіо і телебаченню, онлайн-трансляцію в мережі Інтернет та/або інших мережах передачі даних у спосіб, що не заважає проведенню засідань.

Внаслідок реформи децентралізації всі місцеві ради, обрані на виборах 2020 року, мають достатню спроможність для організації відповідних трансляцій та якісних веб-сайтів. Відповідні норми почнуть діяти через шість місяців після набрання чинності запропонованим законопроєктом.

Зміни до Закону України "Про комітети Верховної Ради України" передбачають, що комітети здійснюють пряму відеотрансляцію  засідань комітетів та слухань у комітетах, за винятком закритих засідань та слухань у закритому режимі, на своїх веб-сторінках на офіційному веб-сайті Верховної Ради України у глобальній інформаційній мережі Інтернет. Відеозаписи відповідних трансляцій зберігаються і розміщуються у вільному доступі на  офіційному веб-сайті Верховної Ради України безстроково.

Крім того, норма про можливість трансляції на сайті Верховної Ради засідання комітету, що відбуваються в режимі відеоконференції, замінюється нормою про обов’язковість такої трансляції.

Зміни до регламенту Верховної Ради передбачають обов’язкову відеотрансляцію в Інтернеті пленарних засідань, засідань комітетів, а також парламентських і комітетських слухань (окрім закритих засідань і слухань у закритому режимі), а також розміщення на сайті парламенту відеозаписів цих засідань.

Нагадаємо, Раді пропонують відкласти остаточний перехід на електронний документообіг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати