16 квітня 2019, 12:43

В Україні хочуть підвищити міжнародну конкурентоспроможність галузі відео- та кіновиробництва

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №10224 від 12.04.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада ЄС схвалила директиву щодо авторського права в Інтернеті".

Мета законопроекту - врегулювання питання надання послуг із виробництва кіно- та відеоматеріалів на замовлення нерезидентів та підвищити конкурентоздатність виробництва таких послуг в Україні.

Так, головною перевагою такого рішення є не лише створення/розвиток галузі виробництва кіно- та відеоматеріалів в Україні, але й значні супутні переваги для локальної економіки - у першу чергу, за рахунок зростання суміжних галузей: готельного та ресторанного бізнесу, транспортних послуг, виробництва будівельних матеріалів для будівництва декорацій, дизайну та створення декорацій та костюмів, послуг туризму (і витрат туристів в Україні), пов’язаних із кіновиробництвом фінансових, юридичних та інших послуг.

"Крім цього, створення кіно- та відеоматеріалів в Україні сприятиме покращенню іміджу всієї країни, що буде мати позитивний ефект на всі інші сфери економіки", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроект пропонує вирішення зазначеної проблеми шляхом внесення змін до п. 186.3, ст. 186 Податкового кодексу України, доповнивши його переліком послуг щодо виробництва відео- та кінофільмів, таким чином звільнивши експорт даної послуги від оподаткування ПДВ.

"Реалізація положень проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України. Більш того, наявний досвід інших країн вказує, що на одну залучену особу і 1 дол. США, витрачений безпосередньо у галузі відеовиробництва, генерується 1-1,5 дол. США та створюється одне робоче місце у суміжних сферах. Наприклад, при виробництві відеофільму вартістю 10 млн дол. США виникають такі супутні послуги:

- 4,0 млн дол. США - послуги локальних команд та акторів;

- 3,0 млн дол. США - послуги проживання та розміщення команд;

- 3,0 млн дол. США - послуги кейтерингу та харчування

- 2,0 млн дол. США - послуги оренди обладнання та техніки

- 2,0 млн дол. США - інші супутні послуги.

Таким чином усі витрати на виробництво відеопродукції для експорту залишаються в локальній економіці та розвивають середній/малий бізнес в країні, що призведе до збільшення доходів Державного бюджету України", - йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також: "В Україні хочуть скасувати подвійне оподаткування на лісові землі".

Як зазначається, прийняття законопроекту значно покращить конкурентоспроможність вітчизняної галузі виробництва кіно- та відеопродуктів, які виробляються на замовлення нерезидентів для цілей використання за межами України. Такі зміни сприятимуть посиленню експортного потенціалу країни, розвитку малого та середнього бізнесу та покращенню іміджу України в сфері креативних індустрій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати