28 вересня 2021, 10:23

В проєкті бюджету на 2022 рік приховано більш як 33 млрд доходів - Рахункова палата

Пресслужба Рахункової палати

Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проєкті державного бюджету на 2022 рік, загалом на 32,7 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи підсумки експертизи проєкту закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» на засіданні Рахункової палати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи можуть держслужбовці подавати одноразові декларації?"

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати. 

Він зазначив, що збільшити доходи у проєкті державного бюджету можливо за рахунок надходжень податку на прибуток підприємств – 19,2 млрд грн; акцизного податку із ввезених на митну територію України тютюну та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах – 11,3 млрд грн; рентної плати за користування надрами для видобування природного газу – 1,2 млрд грн; власних надходжень бюджетних установ – 1 млрд гривень.

Коментуючи фінансування державного бюджету, Голова Рахункової палати підкреслив, що дефіцит становитиме 3,5% ВВП, що на 0,5 відс. пункту більше від встановленої у Бюджетному кодексі межі. І додав, шо державні запозичення становитимуть 30,7% фінансових ресурсів держбюджету.

«Передбачене зростання дохідності державних запозичень (внутрішніх – до 11,7%, зовнішніх – 4,5%) призведе до збільшення видатків на обслуговування державного боргу», – зазначив Валерій Пацкан.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати