25 лютого 2020, 15:06

В пошуках сенсу, або чому юристи йдуть…

Лише 13% опитаних юристів готові змінити роботодавця через низький дохід. Отже, справа не у матеріальній винагороді. Водночас пропозиції кращих умов роботи від іншої компанії теж не на першому місці - 16%. Як показало наше опитування, «лідер» причин, чому юристи йдуть, - відсутність мотивації та можливостей для зростання - 33%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чому так відбувається і як роботодавцю уникнути відтоку юридичних кадрів, читайте у нашому матеріалі.

(для перегляду натисніть на зображення)

Бажання-юриста-змінити-роботу

2746_76fa9e02873e2c88e22f7dcb9144067f Віра Проценко, CEO GOLOVA BOUTIQUE, кар'єрний консультант, коуч:

«Впродовж останніх років роботодавці все частіше замислюються не тільки над тим, де знайти кандидатів, але й над тим, як їх потім утримати у своїй компанії. Це пов’язано з тим, що все більше людей обирають кар’єру свідомо, приділяючи увагу, насамперед, цінностям компанії та оточенню, з яким доведеться провести не одну тисячу годин разом, працюючи над спільними завданнями.

Згідно з опитуванням, яке провела «Юридична Газета» серед своїх читачів, на першому місці, з-поміж причин, що можуть змусити юриста швидко змінити компанію, є відсутність мотивації та можливостей зростання. У трійку лідерів також входить фінансова винагорода та емоційне вигорання. Результати відображають стан ринку праці не тільки в юридичній, але й в інших сферах. Однак зовсім мало компаній не просто звертають на це увагу, а ще й розроблюють ефективний план дій для мінімізації відповідних ризиків.

Ми живемо у світі, де кількість доступної інформації та можливостей зростає з кожним днем. Незалежно від віку, ми хочемо жити на максимум і встигнути якомога більше. Звідси випливає небажання людей чекати змін роками або терпіти те, що не подобається. Ще років 5 тому ми планували кар’єрний шлях юриста до партнера на 10 років вперед, до того ж всі, кому це цікаво, були готові чекати. Сьогодні ж працівники та кандидати хочуть бачити миттєвий результат: підвищення фінансової винагороди, перегляд посади, нарощування експертизи у більш цікавих завданнях та проектах. Раптом ми зрозуміли, що життя одне і час плине дуже швидко.
Що робити компаніям, щоб команда була задоволеною, лояльною десятиріччями та не дивилася в бік конкурентів? Ділюся практичними порадами.

Порада №1. Приділіть увагу своїй системі оцінок та мотивації. Можливо, у вас у компанії вона вже існує, проте чи є ефективною? Пам’ятайте, що мотивація не дорівнює грошам, тобто не тільки ним. Людей цікавить професійне зростання, сенс у щоденній роботі, причетність до «порятунку світу», атмосфера, що надихає, можливість навчатися, здорові робочі стосунки, визнання, свобода в генеруванні та реалізації ідей. Прописуючи вимоги, завдання, можливості для кожної посади, зробіть вашу систему прозорою, доступною для розуміння, а головне - робочою.

Порада №2. Думайте не тільки про професійне життя своїх юристів і дедлайни щодо їхніх проектів. Щиро цікавтеся, чим живуть ваші працівники, які вони мають хобі, чи все добре у найрідніших людей, підтримуйте словами подяки та просто посмішкою. До мене на кар’єрні консультації часто приходять із бажанням звільнитися. У процесі розмови обидві сторони розуміють, що мова йде про емоційне вигорання. Велике навантаження, стрес, відповідальність та відсутність часу на себе призводять до бажання змінити роботу. Хоча замість кардинальних рішень іноді просто достатньо обрати яскраве хобі та занурюватися в нього 2-3 рази на тиждень. Будь-яка хороша робота може стати ненависною, якщо в житті є тільки вона.

Порада №3. Постійно розвивайтеся як лідер. Це означає бути не просто визнаним експертом у своїй сфері. Насамперед, потрібно бути людиною, яка надихає, володіє емпатією та будує відносини win-win. Створюйте атмосферу довіри, взаємопідтримки, дозвольте команді робити помилки, не карайте. Люди приходять у компанію, а йдуть від керівника. Даремно тішитися думкою, що ви - найрозумніший, намагатися маніпулювати та «прогинати» інших під себе. Це точно не довгострокова стратегія створення успішної команди.

Порада №4. Утримуйте тих, хто є «вашими» людьми. Обов’язково виділіть час для розмови, якщо працівник вирішив звільнитися. Якщо ви задоволені його роботою, вам комфортно працювати разом, спробуйте знайти слова, щоб переконати людину залишитися. Мова йде не обов’язково про гроші. Згадайте, що є цінним саме для цієї людини та покажіть, як це проявляється у вашій компанії. Всі знають, що залучення нового клієнта коштує втричі дорожче, ніж утримання наявного. Так само з новою людиною. Достатньо порахувати час на пошук, адаптацію, навчання новачка, щоб зрозуміти, скільки ви можете втратити. Звісно, не існує гарантій, що ви отримаєте необхідний результат.

Порада №5. Робота з людьми має бути системною - тільки тоді це дає результати. Однак, як правило, ми згадуємо про наших працівників напередодні річної оцінки або коли вони вже принесли заяву про звільнення. Виділіть час у графіку для регулярних зустрічей із командою (формальних і неформальних). Створіть соціальний проект, який буде цікавий вашим людям і ви разом будете його амбасадорами. Дозвольте колегам брати участь у розробці стратегії компанії, виборі корпоративних тренінгів, подачі ідей для святкування різних заходів. Коли ми відчуваємо, що наша думка дійсно важлива, а робота в компанії - це більше, ніж робота, нам важко думати про «розлучення» і не хочеться залишати «рідний дім».

Пам’ятайте, що можна змусити людей працювати, але це навряд чи буде приємною та довгостроковою співпрацею. Зробити так, щоб команда хотіла щодня досягти ще більше, - це одночасно виклик і винагорода для сучасного лідера».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати